Automobily | Mapy | Uber

Uber už mapuje ulice na pěti kontinentech. Chce překonat mapy Googlu

Uber už mapuje ulice na pěti kontinentech. Chce překonat mapy Googlu

Služba pro poskytování osobní dopravy Uber tento týden oznámila, že začne vytvářet vlastní 3D mapy Singapuru. Je to jen další ze série oznámení, které potvrzují fakt, že Uber masivně investuje do mapování prostředí. Chce totiž překonat Google Mapy a položit mapový základ pro svá samořídící vozidla.

Signapur bude Uber mapovat tím stylem, že připevní kamery a mapovácí zařízení na vozidla, která jsou již teď používána pro službu Uberu. Společnost tak nebude hnát do ulic žádná nová auta.

Proč se to něčeho takového Uber pouští? Chce prostě lepší mapy. Doufá, že mu pomohou s vyhodnocováním dopravy a určováním ideálních míst pro nabírání a vysazování lidí. Chce se také připravit na příchod samořídících vozidel, pro jejichž provoz jsou dokonalé mapy základem.

„Během několika posledních let mapovací práce dokázaly několikanásobně vylepšit každodenní život lidí, a to způsobem, který jsem si nikdy nedokázal představit,“ napsal šéf produktové sekce Uberu Manik Gupta na blogu. „Bude to jen pokračovat. Hlavně kvůli technologiím jako jsou samořídící auta.“

Klepněte pro větší obrázek
Uber chce lepší mapy i kvůli svým samořídícím vozidlům

V současné době Uber spoléhá na Google Mapy. Vše ale naznačuje tomu, že společnost pracuje na vlastních mapách, které budou fungovat zcela nezávisle. Minulý rok se objevila informace, že společnost chce do mapování investovat půl miliardy dolarů. Navíc Uber přijal důležitého zaměstnance Googlu, který pracoval na vyhledávacích algoritmech.

Momentálně Uber mapuje prostředí v USA, Mexiku, Kanadě, Británii, jižní Africe a Austrálii. Singapur je první asijské město.

Podívejte se, jak používat aplikaci Uber:

Váš názor Další článek: NASA odhalila, jakému množství radiace jsme vystaveni během létání

Témata článku: Automobily, Mapy, Uber, Smůla, Určování, Život lidí, Kontinent, Vozidlo, Ulice, Austrálie, Každodenní život, Singapore, Kamera do auta přední zadní na Mall.cz


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky