Twitter: Peněz máme hromadu a vydělávat začneme příští rok

Twitter: Peněz máme hromadu a vydělávat začneme příští rok

Twitter, jedna z nejvíce skloňovaných sociálních sítí dneška, by se už v příštím roce měl dostat do černých čísel. Alespoň to tvrdí spoluzakladatel stejnojmenné společnosti a v minulosti úspěšný podnikatel Biz Stone. Při tiskovém sezení v Tel Avivu zároveň zdůraznil, že Twitter má dostatek financí na to, aby mohl do té doby bezproblémově působit. Zprávy o tom přinesla agentura Reuters.

Podle Stonea bude Twitter těžit z příjmů z reklamy, stejně jako mnoho internetových projektů. Tvůrci mediálně hodně oblíbené sítě nejdříve reklamu naprosto odmítali a snažili se najít úspěšný obchodní model, který by uživatele neobtěžoval reklamními sděleními. Už dříve do provozním podmínek Twitteru přibyla klauzule, podle které se bude moci reklama na stránkách objevit, prozatím však k ničemu nedošlo.

V bance má prý Twitter hromadu peněz

Biz Stone však tvrdí, že reklama, kterou plánují do Twitteru nasadit, bude hodně netradiční. Blíže však odmítl cokoliv komentovat. Nyní se však zdá, že reklama je prakticky jediný opravdu schopný model, který dokáže uživit internetové projekty, a to i takto veliké. O přístup bez reklamy se snažil i Facebook, který nakonecpolevil a cílenou relamu nabízí už delší dobu. Nové internetové služby ale přece jenom invenci do oboru vnáší, když nabízejí často originální a netradiční formy zviditelnění.

Majitelé Twitteru nyní mohou čerpat z financí, které budou pravidelně získávat od Microsoftu a Googlu. Obě firmy totiž do svých internetových vyhledávačů nasadí v reálném čase vyhledané informace k hledaným tématům a za jejich zprostředkování budou Twitteru platit. Microsoft už v Bingu rozjel testovací provoz, Google prozatím na první ukázky čeká. Klepněte pro větší obrázek

Twitter je od založení financován kapitálem svých dvou zakladatelů. Ti v roce 2003 odprodali Googlu blogovací službu Blogger a získaný kapitál mimo jiné použili právě na rozvoj Twitteru. I proto si z přechodu z červených čísel do kladných hodnot prozatím příliš nelámou hlavu. „Není zde žádné datum, do kdy se musíme přes tuto hranici přehoupnout. V bance máme hromadu peněz,“ sdělil Biz Stone médiím. Twitter navíc v září získal silného investora, který do rozvoje investoval 100 milionů amerických dolarů a firmu tak ocenil na rovnou miliardu dolarů.

Nereálný není ani vstup na burzu

Stone dále otevřel několik diskusi na téma budoucího vývoje Twitteru. Upozornil na to, že ve firmě chtějí navázat nové spolupráce s jinými internetovými službami, podobně jako nedávno se službou LinkedIn. Postupně má dojít i k lokalizacím webového prostředí – po angličtině je na řadě francouzština, němčina, italština a španělština. O dalších jazycích se prozatím nehlas nemluví.

Mediálně proslavený spoluzakladatel Twitteru navíc neříká ne případným výhodným akvizicím spojeným s lovem nových mozků a pracovních sil, podobně jako to firma udělala před rokem při koupi vyhledávacího nástroje Summize.

Stone navíc v pondělí v Londýně opět potvrdil, že s jeho společníkem nehodlají firmu prodat a chtějí jí i nadále rozvíjet a dostat do stavu, kdy začne vydělávat. Rozhodně ale nevidí problém v tom udělat z Twitteru veřejně obchodovatelnou společnost na burze a nebrání se případné veřejné emisi akcií. „Chceme z naší společnosti udělat silného hráče, ale potrvá to delší dobu. Pokud je IPO cestou, jak toho dosáhnout, tak proč ne,“ sdělil Stone novinářům. „Kdy bychom na burzu měli vstoupit ještě v kalendáři zaškrtnuto nemáme,“ dodal.

Témata článku: Byznys, Internet, Sociální sítě, Twitter, Stone, Love, Tel Aviv

7 komentářů

Nejnovější komentáře

  • SkACe 27. 11. 2009 13:59:19
    Myslím tím přes klasický web...
  • Roman Langer 27. 11. 2009 10:52:34
    Klidně vydělávejte, já vám to přeju. Na mně to ale nebude... ;-D
  • Rudidlo 27. 11. 2009 10:00:17
    Twitter je každou chvíli mimo provoz? Používám Echofon a nepozoruji nějaké...
Určitě si přečtěte

Jak rozšířit signál Wi-Fi: Extender je nejlevnější a snadná cesta

Jak rozšířit signál Wi-Fi: Extender je nejlevnější a snadná cesta

** Wi-Fi extendery dobře poslouží k rozšíření signálu ** Jsou to malé krabičky do zásuvky s triviálním nastavením ** Zvolte raději výkonnější modely, svůj účel splní lépe

Včera | David Polesný | 24

11 tipů, jak efektivně a přesně sledovat počasí pomocí internetu

11 tipů, jak efektivně a přesně sledovat počasí pomocí internetu

** Sledujte počasí z více zdrojů a podrobněji, přesněji tak určíte, jaké počasí vás potká na dovolené ** Na webu najdete hromadu pokročilých předpovědí počasí, ale i specializované meteorologické služby ** Vybrali jsme 14 služeb na počasí, které se vám můžou hodit

23.  6.  2017 | Jakub Čížek | 19

Nejlepší program pro střih videa na doma: 9 video editorů, ze kterých si vyberete

Nejlepší program pro střih videa na doma: 9 video editorů, ze kterých si vyberete

** Pokročilé střihové programy pro neprofesionální využití stojí do 3 000 Kč, jsou ale i zdarma ** Podpora 4K, hromada editačních funkcí a efektové filtry jsou samozřejmostí ** Vybrali jsme 9 nejzajímavějších programů pro nejrozšířenější operační systém Windows

25.  6.  2017 | Stanislav Janů | 34


Aktuální číslo časopisu Computer

Bojujeme proti Fake News

Dva velké testy: fotoaparáty a NASy

Co musíte vědět o změně evropského roamingu

Radíme s výběrem základní desky