Transmetě hrozí ukončení produkce procesorů

Společnost Transmeta, která se od roku 2000 snaží prosadit na trhu s procesory s nízkým napájením a díky tomu nízkými hodnotami zbytkového tepla, uvažuje o ukončení výroby a soustředění na licencování svých technologií ostatním výrobcům procesorů. Společnost tuto možnost uvedla ve své zprávě americké komisi pro cenné papíry jako variantu vývoje, pokud společnost bude mít problémy s financováním svého provozu. Transmeta za dobu své existence prodělala 591 milionů dolarů.

Hlavním zdrojem problémů Transmety je fakt, že se na trh procesorů pro malá zařízení po původním zaváhání soustředili oba velcí výrobci procesorů pro osobní počítače. Procesory Crusoe výkonově nemohly Pentiím M a mobilním procesorům AMD konkurovat. Výrazněji se Transmeta prosadila pouze na Japonském trhu.

Podle analytiků může Transmeta přežít jako výrobce procesorů díky čipu Efficeon, který nabízí lepší výkon než čipy Crusoe a obsahuje vylepšenou technologii LongRun, který nabízí snížení spotřeby a zvýšení výkonu procesoru. Efficeony používá například Hewlett-Packard v tenkých serverech typu blade.

Zdroj: PC World

Diskuze (16) Další článek: Technologie Sender ID proti spamu čelí námitkám

Témata článku: Blade, Proces, Nízký výkon, Japonský výrobce, Aida, Původní výrobce, Produkce, Ukončení


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně