Transmeta zvažuje ukončení výroby procesorů

Společnost Transmeta, která se specializovala na vývoj a výrobu procesorů pro notebooky a jednoúčelová zařízení s nízkou spotřebou, zvažuje ukončení výroby kvůli vysokým ztrátám. V oficiálním prohlášení uvedli představitelé společnosti, že Transmeta provede kritické zhodnocení současného obchodního modelu designu, vývoje a prodeje procesorů x86 kompatibilních. Místo výroby by pak společnost jen licencovala své technologie.

Tento přístup je mnohem rentabilnější než výroba malého množství procesorů na trhu, který je v podstatě rozdělen mezi dvě velké společnosti, které spolu stále vedou cenovou válku. Pro licencování patentovaných technologií a případný vývoj nových stačí mnohem menší počet zaměstnanců a minimalizují se také provozní náklady na výrobu, distribuci a skladování. Už nyní tvoří příjmy z licencí větší podíl na příjmech společnosti než zisky z prodejů procesorů (3,7 vs. 3,3 milionu dolarů za poslední čtvrtletí), ztráty společnosti jsou však několikanásobně vyšší než její obrat, průměrně Transmeta ztrácí každé čtvrtletí více než 20 milionů dolarů.

Zdroj: ZDNet

Diskuze (14) Další článek: Napster dobývá burzu

Témata článku: Hardware, Notebooky, Vysoký prodej, Malý podíl, Nízký počet, Ukončení výroby, Vysoký podíl, Proces, Ukončení, Vysoké množství, Nízký příjem, Výroba

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů