Tip: Vyzkoušejte nový Průzkumník Windows v podobě univerzální aplikace

Podobně jako jsou do moderního vzhledu Windows 10 přepracovány systémové nástroje, třeba Ovládací panely, nás časem nemine ani Průzkumník v nové podobě. A pokud máte nainstalovanou poslední verzi systému (build 15063), můžete si jeho ranou verzi vyzkoušet již nyní.

Návod zveřejnil Pravin Vibhute na Google+ a spočívá ve vytvoření zástupce se správnými parametry. Stačí tedy na ploše klepnout pravým tlačítkem, zvolit možnost Nový > Zástupce a do pole pro umístění položky překopírujte explorer shell:AppsFolder\c5e2524a-ea46-4f67-841f-6a9465d9d515_cw5n1h2txyewy!App. Po dokončení průvodce najdete na ploše zástupce, který otevře Průzkumník v podobě univerzální aplikace, kterou aktuálně najdeme ve Windows 10 Mobile.

Klepněte pro větší obrázek
Vše, co potřebujete, je zástupce se správnými parametry

Kromě nového vzhledu si můžete osahat také velmi omezené možnosti Průzkumníku. Chcete-li pracovat se složkami, je nutné je nejdříve označit zaškrtnutím, nikoliv pouhým přetažením myši. Měnit lze typ zobrazení, nechybí vyhledávání nebo možnost soubory přímo z Průzkumníku sdílet.

Je však třeba upozornit na to, že jde pouze o velmi ranou verzi a kromě absence většiny funkcí je rovněž nestabilní. Pád jsme zaznamenali například při vypisování vlastnosti jedné z větších složek. Uvítali byste nový Průzkumník i v desktopové verzi Windows?

Témata článku: Software, Google, Microsoft, Windows, Operační systémy, Windows 10, Tipy, Správný parametr, Desktopová verze, Nový vzhled, Systémový nástroj, Raná verze, Verze, Omezená možnost, Složka, Ovládací panel, Aplikace, Průzkumník, Přetažení, Vzhled, Tip, Malování ve Windows, Univerzální aplikace, Nová podoba, Google+

27 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Novicegh 10. 5. 2017 16:26:18
    Jo jasně ale co když potřebuju něco v nouzovém režimu tam UWP nefunguje....
  • VectorX 9. 5. 2017 20:36:19
    Konečne použitelný prieskumnik aj pre 2v1 zariadenia či tablety :-)
  • Benko11 9. 5. 2017 18:05:11
    Ja to nechapem, o co MS ide. Ako takto, nemam nic osobne proti UWP...
Aktuální číslo časopisu Computer

Vyplatí se ještě těžit kryptoměny?

Velký test studentských notebooků

Test pěti levných soundbarů

Nejlepší chytré hodinky