Technologie Sender ID proti spamu čelí námitkám

Technologii Sender ID společnosti Microsoft, která má bránit rozesílání nevyžádané pošty díky jednoznačné identifikaci odesílatele, odmítly už dva Open Source projekty. Po prvních námitkách ze strany zástupců projektu Apache, nejpoužívanějšího webového serveru, se proti licenčním podmínkám Microsoftu ozvali správci linuxové distribuce Debian. Podle Debianu je licence, pod kterou Microsoft poskytuje, nekompatibilní s licencí, pod kterou je šířena tato linuxová distribuce.

Microsoft odmítnutí ze strany některých Open Source projektů nepovažuje za zásadní, pro podporu technologie už získal společnosti jako AOL, VeriSign a 54 členů koalice poskytovatelů služeb elektronické pošty. Technologie Sender ID je poskytována formou bezplatné licence.

Problém se podle zástupců Apache a Debianu skrývá v možnosti, že Microsoft do technologie Sender ID včlení případné patentované technologie nebo části kódu. Dále jim vadí, že společnosti, které by tuto technologii chtěly využít, musí svůj záměr nejprve oznámit Microsoftu, který tak může získat informace využitelné v konkurenčním boji.

Zástupci obou Open Source projektů se obracejí na pracovní skupinu IETF, která na projekt ochrany uživatelů proti spamu dohlíží, aby zpřísnila pravidla pro použité technologie, aby se do internetové infrastruktury nedostaly technologie pokryté patenty.

Zdroj: PC Pro

Diskuze (9) Další článek: AlienWare nabízí PC s 4,0GHz Pentiem 4

Témata článku: Technika, Microsoft, Open source, Spam, Apache, VeriSign, Technolog, Spa, Námitka, Sen


Určitě si přečtěte

Otestovali jsme 8 mobilů do 8 000 Kč: rozdíly ve výkonu jsou ohromné

Otestovali jsme 8 mobilů do 8 000 Kč: rozdíly ve výkonu jsou ohromné

** Mobil za 8 000 Kč uspokojí většinu uživatelů ** Klasické foťáky stačí, širokáče ale zklamaly ** Zásadní jsou rozdíly ve výkonu

Časopis Computer | 4

Velký test televizorů v Computeru: i levnější značky překvapily kvalitou obrazu

Velký test televizorů v Computeru: i levnější značky překvapily kvalitou obrazu

** Jak funguje biometrické zabezpečení ve Windows ** Nejlepší správci hesel ** Létáme v Microsoft Flight Simulator

Časopis Computer | 5


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně