Microsoft | Tablety | Patenty

Takhle si Microsoft představuje skládací mobil, který lze rozložit na velký tablet

Ačkoliv komunita již roky spekuluje o Surface Phonu, který by měl vrátit Microsoft do hry, ten zatím na mobilní scéně spíše vyklízí pozice. Na stranu druhou, stále patentuje jednu zajímavou věc za druhou.

Web MSPoweruser tak zaregistroval třeba tuto patentovou přihlášku z loňského roku, o které se doposud nevědělo. Uvnitř najdete desítky náčrtů hypotetického skládacího tabletu s ohebným displejem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Skládací tablet složený z tří a dvou dílů

Jedná se o jakési elektronické leporelo, které by ve složeném stavu fungovalo jako vcelku běžný rozměrnější chytrý telefon, nicméně po rozložení byste získali velký tablet, na kterém by buď běžel klasický x86 desktop, anebo, což je spíše realističtější, desktopové rozhraní Continuum. Na stranu druhou, Microsoft o patent zažádal již v roce 2014, kdy se i on samotný nacházel v poněkud jiné situaci než dnes.

Někteří výrobci v čele se Samsungem hodlají představit první zařízení s ohebným displejem už tento rok, již brzy se tedy ukáže, jestli je technologie už skutečně kvalitní a připravená na trh a zdali o ni zákazníci opravdu touží.

Diskuze (13) Další článek: Google si zažádal o patent, který by mohl naznačovat robotickou taxi službu

Témata článku: Technologie, Microsoft, Surface, Mobilní telefon, Tablety, Patenty, Surface Phone, Velký, První zařízení, Velký tablet, Desktopové rozhraní, PG & AMP, Běžný rozměr, Force Touch, Skládací mobil, Skládací tablet, Tab, Nejlepší notebooky na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Co zabírá nejvíce místa na disku? Těchto 10 nástrojů odhalí největší žrouty dat

Co zabírá nejvíce místa na disku? Těchto 10 nástrojů odhalí největší žrouty dat

** Je vhodné jednou za čas zanalyzovat, co vám leží na disku ** Poradíme vám nástroje, kterými zjistíte, jaká data uchováváte ** Podle výsledků můžete optimalizovat svá data či úložiště

Karel Kilián | 49

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF