Symantec míří do hardwaru, uvádí bezpečný router Norton Core

Symantec míří do hardwaru, uvádí bezpečný router Norton Core

Symantec máme dnes spojený především s Norton Antivirem, i dřívější produkty ale mířily jen do softwaru. To se nyní mění a Symantec uvádí Wi-Fi router Norton Core.

Klepněte pro větší obrázek

V základu stojí podobná myšlenka jako u českého routeru Turris Omnia. Nabídnou bezpečný router s neustálými aktualizacemi, který dokáže rychle reagovat na případné hrozby.

Klepněte pro větší obrázek

Právě zabezpečení domácího internetového provozu bude čím dál důležitější. Na úrovni počítačových operačních systémů je detekce malwaru už na pokročilé úrovni, rostoucí počet k internetu připojených spotřebičů ale zatím nekopíruje podobně rostoucí důraz na jejich zabezpečení. Zranitelnost internetu věcí je aktuálně hlavním bezpečnostním tématem.

Norton Core na pohled chce v domácnosti zaujmout. Kulatý tvar poskládaný z trojúhelníků chce být viděn. Pěkným umístěním na poličku mu tím současně zajistíte i dobrý signál Wi-Fi. Norton Core se snaží nahradit kvalitní domácí router. nabídne tedy čtyři LAN porty a podporu 802.11ac Wave 2 (podpora MU-MIMO a maximální teoretická rychlost 6,93 Gbps). Ochrana sítě si podobně jako u Omnie žádá výkonný procesor, Norton Core pohání 1,7GHz dvoujádro. K dalším funkcím patří řízení přístupu jednotlivých zařízení (vypínání dětských počítačů a telefonů), priorita pásma pro vybraná zařízení a další obvyklá výbava.

Norton Core se bude prodávat za 280 dolarů a v ceně je i roční předplatné Norton Core Security Plus kterým můžete chránit až 20 počítačů a telefonů. Na trhu bude router v půlce roku.

Zdroj: Symantec

Témata článku: Hardware, Bezpečnost, Wi-Fi, CES 2017, Teoretická rychlost, Domácí internet, Turris Omnia, Rostoucí počet, Norton, Wi-Fi Router, Trojúhelník, Priorita, Roční předplatné, Dobrý signál, Domácí spotřebič, Omnia

Určitě si přečtěte

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

** Tesla představila elektrický kamion ** Má obdivuhodný výkon i dojezd ** Prodávat by se měl už za dva roky

17.  11.  2017 | Vojtěch Malý | 226

Nejlepší notebooky do 10 tisíc, které si teď můžete koupit

Nejlepší notebooky do 10 tisíc, které si teď můžete koupit

** I pod hranicí desíti tisíc korun existují dobře použitelné notebooky ** Mohou plnit roli pracovního stroje i zařízení pro zábavu ** Nejlevnější použitelný notebook koupíte za pět a půl tisíce

16.  11.  2017 | Stanislav Janů | 53

Do 20 let nebude nikdo vlastnit auta, říká zkušený šéf několika automobilek

Do 20 let nebude nikdo vlastnit auta, říká zkušený šéf několika automobilek

** Bývalý šéf a expert z několika velkých automobilek se vyjádřil k budoucnosti tohoto průmyslu ** Do 20 let „nikdo“ nebude vlastnit auta ** Veškerá doprava bude řešená pomocí velkých logistických platforem

15.  11.  2017 | Karel Javůrek | 74


Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje