Bezpečnost | Wi-Fi | CES 2017

Symantec míří do hardwaru, uvádí bezpečný router Norton Core

Symantec míří do hardwaru, uvádí bezpečný router Norton Core

Symantec máme dnes spojený především s Norton Antivirem, i dřívější produkty ale mířily jen do softwaru. To se nyní mění a Symantec uvádí Wi-Fi router Norton Core.

Klepněte pro větší obrázek

V základu stojí podobná myšlenka jako u českého routeru Turris Omnia. Nabídnou bezpečný router s neustálými aktualizacemi, který dokáže rychle reagovat na případné hrozby.

Klepněte pro větší obrázek

Právě zabezpečení domácího internetového provozu bude čím dál důležitější. Na úrovni počítačových operačních systémů je detekce malwaru už na pokročilé úrovni, rostoucí počet k internetu připojených spotřebičů ale zatím nekopíruje podobně rostoucí důraz na jejich zabezpečení. Zranitelnost internetu věcí je aktuálně hlavním bezpečnostním tématem.

Norton Core na pohled chce v domácnosti zaujmout. Kulatý tvar poskládaný z trojúhelníků chce být viděn. Pěkným umístěním na poličku mu tím současně zajistíte i dobrý signál Wi-Fi. Norton Core se snaží nahradit kvalitní domácí router. nabídne tedy čtyři LAN porty a podporu 802.11ac Wave 2 (podpora MU-MIMO a maximální teoretická rychlost 6,93 Gbps). Ochrana sítě si podobně jako u Omnie žádá výkonný procesor, Norton Core pohání 1,7GHz dvoujádro. K dalším funkcím patří řízení přístupu jednotlivých zařízení (vypínání dětských počítačů a telefonů), priorita pásma pro vybraná zařízení a další obvyklá výbava.

Norton Core se bude prodávat za 280 dolarů a v ceně je i roční předplatné Norton Core Security Plus kterým můžete chránit až 20 počítačů a telefonů. Na trhu bude router v půlce roku.

Zdroj: Symantec

Diskuze (10) Další článek: Linksys Velop - další přírůstek mezi mesh Wi-Fi routery

Témata článku: Hardware, Bezpečnost, Wi-Fi, CES 2017, Kulatý tvar, Dobrý signál, For You, Rostoucí počet, Omnia, Roční předplatné, Domácí internet, Podobná myš, Trojúhelník, Nor, Domácí spotřebič, LAN port, Priorita, Wi-Fi Router, Teoretická rychlost, Norton, Turris Omnia


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF