Švédové lákají na Muzeum failů. Mají v něm Apple Newton i Google Glass

Zatímco v srdci kalifornského Silicon Valley najdete třeba věhlasné Muzeum počítačové historie (Computer History Museum), Samuel West ze švédského Helsingborgu láká na více než 70 technických failů, které vystavuje na ploše 450 metrů čtverečních. Přesně to totiž nabízí Museum of Failure.

Zájemci zde najdou třeba někdejší elektronický organizér Apple Newton, anebo mnohem mladší chytré brýle pro rozšířenou realitu Google Glass.

Podle Westa se však v žádném případě nemá jednat o znevažování výrobců a ostatně i samotných produktů, mottem je totiž: „Accept failure as an essential aspect of progress and innovation.“

Jinými slovy, neúspěch je součástí samotného vývoje a nebýt podobných failů, firmy jako Apple, Google a další by nikdy nedokázaly představit své úspěšné produkty.

Nutno ovšem podotknout, že výrobci už takové pochopení neměly, když po nich totiž někdejší klinický psycholog žádal exponáty k zapůjčení, nejevili valný zájem.

Ten však projevila světová média, a tak se díky muzeu failů dostal stotisícový Helsingborg na stránky světových periodik nebo třeba do vysílání BBC.

Témata článku: Google, Apple, Historie, Google Glass, Rozšířená realita, Muzeum, Google+, Classic, Essential, Newton, Samuel, Silicon Valley, Sweden, Úspěšný produkt, Počítačová historie, BBC, Glass, Metr čtvereční, Computer History Muzeum, Apple Newton, Švéd, Švédsko

15 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Arctia 12. 6. 2017 23:44:19
    "výrobci už takové pochopení neměly" Uz se sebou zacni neco konecne delat!
  • vit20 12. 6. 2017 21:22:50
    Předpokládám, že tam maj v expozici Windows 10 B-]
  • Jablečný Král 12. 6. 2017 19:15:56
    Google Glass bych za fail nepovažoval. Myslím, že na ně bylo příliš brzo a...
Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí