Sun dokončuje projekt Rave

Společnost Sun Microsystems v dubnu zahájí veřejné testování produktu Java Studio Creator, původně známého pod označením Project Rave. Cílem vydáním nového vývojářského nástroje je poskytnout programátorům podporu srovnatelnou se zázemím, které vývojářům poskytuje Microsoft. V závislosti na získání nových vývojářů pro svou platformu pak Sun očekává vyšší prodeje serverového software i hardware.

Java Studio Creator bude obsahovat podporu JavaServer Faces pro budování vizuálních aplikací a řadu prvků z NetBeans 3.6. Součástí finálního produktu, který bude prodáván samostatně, bude vývojářská licence na Java Sytem Application Seerver Platform Edition 8 a webový server or Sunu. Společnost také zvažuje společnou distribuci Java Studio Creatoru a Java Studio Enterprise na jednom CD s pravidelným měsíčním poplatkem namísto zakoupení jednorázové licence.

Finální verze má být k dispozici v létě.

Zdroj: ZDNet

Diskuze (16) Další článek: mapy.atlas.cz nabízí nyní plynulý posun v mapě

Témata článku: Software, Dok, Creator, Rave, Projekt, Sun, Měsíční poplatek


Určitě si přečtěte

Podívejte se, co dokáže vyrobit jedna z nejexotičtějších 3D tiskáren v Česku

Podívejte se, co dokáže vyrobit jedna z nejexotičtějších 3D tiskáren v Česku

** Na jaře tiskla unikátní české respirátory ** Používá ji třeba Škoda Auto, a.s. ** Zajeli jsme se podívat do pražského showroomu 3Dees

Jakub Čížek | 12

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

** Srovnali jsme fixní LTE připojení od tuzemských operátorů ** Liší se rychlostmi, cenou i podmínkami ** Na co všechno dát pozor?

Lukáš Václavík | 42

Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

** Obtěžují vás neustálé dotazy webů, zda chcete zobrazovat oznámení? ** Můžete je zakázat, a to jak kompletně, tak i pro jednotlivé stránky ** Připravili jsme návody pro Chrome, Firefox, Edge a Operu

Karel Kilián | 11


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fitness náramků

Levné záložní zdroje

Jak si zabezpečit domov

Nejlepší monitory na trhu