Startupy kupují domy, kde Google zavádí gigabitový internet

Jak už jsme vás několikrát informovali, Google vybral město Kansas City jako první, kde začne nabízet svůj vlastní internet s rychlostí 1 Gb/s přímo do každého domu. Rychlost optické linky zapojené přímo do domu tak využije i běžný domácí uživatel, Google ale samozřejmě počítá i s firemními budovami.

Jak se ale ukázalo, Google pravděpodobně z důvodu obav o dostatečnou kapacitu začal dodávat gigabitový internet zatím pouze do domácností, které mají ve většině případně výrazně nižší potřebu velkého objemu dat, než u firemního nasazení, kde se očekávají i umístění různých serverů a podobně.

Jak informoval GigaOM, mladí podnikatelé si tak i v rámci spojení několika startupů začali pronajímat a nakupovat levné domy, kde je již Google Fiber nabízen za nízkou cenu 70 dolarů.

Vysoká propustnost jim může nabídnout levnou alternativu pro chod serverů i obecné pracovní zatížení, které je ve většině případů především v rámci internetu.

Jedním z důvodů je také sžití s takto rychlým připojením, které bude za pár let mnohem rozšířenějším standardem, než dnes. To umožní myslet a přijít na produkty a technologie, které budou do budoucna potřeba a včas na nich začít pracovat či s nimi počítat.

Podobný systém měl i Steve Jobs, který si již v roce 1999 nechal do domu nainstalovat rychlé připojení a používal speciální řešení pomocí dat na serveru, kdy měl všechna svá data a plochu dostupnou odkudkoli. Cloudové řešení se začíná u běžných uživatelů s rozšiřujícím se rychlým internetem rozvíjet již dnes a v obrovském měřítku mění chování a potřebu produktů a služeb s novými miliardovými trhy.

Používání nejmodernějších technologií vám obecně přinese dřívější pochopení a předpověď budoucnosti i s případnými nápady na nové možnosti služeb a produktů, které bude hrát velkou roli.

 

Diskuze (26) Další článek: Cray kupuje firmu Appro zaměřenou na superpočítačové technologie

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,