Start Google+ je Facebook, Twitter a Google Plus v jednom

Google+ nenabízí žádné vstupně-výstupní API pro programátory, nezvládne tedy to, co třeba aplikace Twitteru na Facebooku: neumí automaticky přeposílat zprávy Twitteru na vaši zeď. Ačkoliv se tento krok může zdát nekomfortní pro ty, kteří lpí na některé z těchto služeb a jeden obsah by nejraději duplikovali na všechny ostatní sítě, má to svou logiku.

Kdybychom mohli automaticky přeposílat zprávy z Twitteru a Facebooku na Google+, nemuseli bychom G+ vlastně vůbec navštěvovat. Žili bychom v poklidu na svých dosavadních sociálních sítích a v Google+ by se agregoval náš obsah jen pro „těch pár zbývajících exotů.“

Opačný směr komunikace z Google+ na Twitter a Facebook je ale naopak pro Google výhodný – mohl by si totiž udržet lidi ve své síti, kteří by odtud přeposílali zprávy dál, G+ by ale byl jejich skutečný mateřský přístav.

Něco takového zvládne rozšíření pro Chrome Start Google+, které do googlí sociální služby integruje Twitter i Facebook. Jedno takové rozšíření zde už bylo, při analýze jejího kódu ale komunita zjistila potenciální bezpečnostní rizika. Tento doplněk se nicméně instaluje z oficiálního katalogu a měl by tedy být alespoň trochu důvěryhodný.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Samostatný stream pro Twitter a Facebook uvnitř Google+
Nechybí možnost přímého komentování na Facebooku

Po instalaci získáte vedle vašich streamů i samostatný proud pro Twitter a Facebook a ve výchozím stavu se budou zprávičky z těchto sítí plést i do hlavního streamu. To lze ale vypnout. Doplněk není pouze „read-only“. Zprávičky z Facebooku můžete přímo z Google+ komentovat (komentáře se pochopitelně projeví pouze na Facebooku) a stejně tak můžete jednoduše spravovat (odpovídat, retweetovat) tweety ve streamu Twitteru.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Sdílení zprávy z Google+ na Twitter a Facebook a nakonec výsledek. Na Facebook se pošle celá zpráva případně i s odkazem na první fotografii, na Twitter pak pouze prvních 140 znaků (a případně méně, pokud se do zprávy vloží i zkrácený odkaz opět jen na první fotku)

Při tvorbě nové zprávy pak můžete klepnutím určit, jestli se přepošle i na Twitter a Facebook. Nefunguje to přitom tak, že se na tyto sítě pošle odkaz na veřejně sdílenou zprávu v Google+, jak to dělá třeba Twitlonger, ale skutečně text s případným zkráceným odkazem na obrázek, pakliže zpráva nějaký obsahuje. Zpráva na Facebook se pošle v plném znění, velikost na Twitteru je pak omezena na klasických 140 znaků (nechybí počítadlo znaků). Pokud napište delší text, prostě se ořeže – na odkaz na originál skutečně zapomeňte. Bohužel, při nahrávání více fotografií se přepošle vždy jen ten první kus. Je velké škoda, že nelze nastavit, aby se společně se zprávou poslal alespoň volitelně i odkaz na původní a plnohodnotnou zprávu na „Plusku“.

Klepněte pro větší obrázek
Integraci služeb nastavíte z nabídky dostupné u ikony každého protokolu v horní liště

Start Google+ zdarma kontroluje Facebook a Twitter každých pět minut. Pokud budete potřebovat častější kontrolu, budete si muset připlatit.


Pokud jste tento doplněk uvítali, zvažte ještě, jestli je duplikace zpráv na všechny sítě to nejvhodnější řešení. Pokud totiž ve svých kontaktech máte i takové, kteří vás sledují jak na Twitteru, tak na Google+ a Facebooku, touto duplikací je budete docela možná obtěžovat. Účelem Twitteru, Facebooku a Google+ jistě není to, aby na všech těchto sítích bylo naprosto to stejné a identické.

Inspirace na Hafnet.cz

Diskuze (16) Další článek: Asus U46SV: tenká čtrnáctka s GeForce grafikou

Témata článku: Web, Chrome, Sociální sítě, Twitter, Google+, Zkrácený odkaz, Samostatný stream, První komentář, Plusko, Stream, Nejvhodnější řešení, Hlavní stream, Oficiální katalog, Jed, Duplikace, Celá zpráva, Potenciální škoda, Samostatná služba


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu