Starší inkoustové tiskárny mohou pomáhat v medicíně

Výzkumný tým na univerzitě v Jižní Karolíně používá starší tiskárny HP a Canon při vývoji technologie, která umožní "tisk" náhradní pokožky například pro pacienty s popáleninami. Pro toto nasazení se hodí deset let staré tiskárny, které umožňuji nanášet vrstvu proteinu na gelový podklad z trysek, které mají větší průměr než mikrotrysky současných tiskáren s vysokým rozlišením. Díky většímu průměru nepoškozují křehké stěny proteinových buněk.

Tato metoda, která je zatím v počátečních stádiích výzkumu, má přinést vylepšení ve srovnání se současnou metodou, při které jsou popálená místa ošetřována řezy pokožky z nepopálených míst. Tento postup doprovázejí časté komplikace v podobě odmítnutí tkáně nebo ztuhnutí transplantované pokožky a jejího zjizvení. Výzkumníci odhadují možné nasazení postupu vyvinutého díky starým tiskárnám během několika let.

Zdroj: PC World

Témata článku: Tiskárny, Medicína, Tiskárny Canon, Jižní Karolína, Aida, Inkoust, Protein, Tisk

Určitě si přečtěte

Budoucností Windows 10 je Fluent Design. Takto bude jednou vypadat celý systém

Budoucností Windows 10 je Fluent Design. Takto bude jednou vypadat celý systém

** Fluent Design je vzhled, do kterého postupně Microsoft převleče celý systém ** Staví na průhlednosti a velkých plochách ** Do Windows 10 se z části dostane už zítra při vydání podzimní aktualizace

Včera | Stanislav Janů | 84


Aktuální číslo časopisu Computer

Nový seriál o programování elektroniky

Otestovali jsme 17 bezdrátových sluchátek

Jak na nákup vánočních dárků ze zahraničí

4 tankové tiskárny v přímém souboji