Spameři už nyní zneužívají technologii Sender ID

Technologie Sender ID, kterou prosazuje Microsoft jako nástroj v boji proti nevyžádané reklamní elektronické poště, je už nyní zneužívána právě rozesílateli reklamních emailů. Ti podle společnosti MX Logic (která dodává aplikaci pro filtrování nevyžádané pošty) už využívají Sender ID k tomu, aby jejich emaily prošly bez problémů až k uživatelům.

Způsob, jakým toho rozesílatelé spamu dosáhli, je velice prostý, do odesílaných emailů vkládají falešnou informaci o odesílateli. Email se tak tváří, že pochází z autorizovaného poštovního serveru a je odeslán správným uživatelem. Informace o těchto serverech spameři získávají u publikovaného manuálu Sender Policy Framework.

Další možností, kterou spameři mají, je registrace vlastního doménového jména, které mohou do projektu přihlásit,a to bez jakéhokoliv nezávislého ověření. Sender ID tak slouží jako ochrana před phishingem a dalšími druhy podvodů ze strany spammerů, ale proti rozesílání obyčejné reklamní pošty zatím příliš nefunguje. Výhrady vůči technologii a zejména způsobu licencování vyjádřily už některé Open Source organizace.

Zdroj: Information Week

Diskuze (10) Další článek: Skype míří na kapesní počítače

Témata článku: Open source, Spam, Logic, Technolog, Žně, Spa, Sender Policy Framework, Email, Week, Sen


Určitě si přečtěte

Podívejte se, co dokáže vyrobit jedna z nejexotičtějších 3D tiskáren v Česku

Podívejte se, co dokáže vyrobit jedna z nejexotičtějších 3D tiskáren v Česku

** Na jaře tiskla unikátní české respirátory ** Používá ji třeba Škoda Auto, a.s. ** Zajeli jsme se podívat do pražského showroomu 3Dees

Jakub Čížek | 12

Otestovali jsme 8 mobilů do 8 000 Kč: rozdíly ve výkonu jsou ohromné

Otestovali jsme 8 mobilů do 8 000 Kč: rozdíly ve výkonu jsou ohromné

** Mobil za 8 000 Kč uspokojí většinu uživatelů ** Klasické foťáky stačí, širokáče ale zklamaly ** Zásadní jsou rozdíly ve výkonu

Časopis Computer | 4

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně