Soutěž: Rozhodněte o nejlepším návrhu na akcelerátor

Nedávno jsme se na Živě více věnovali Internet Exploreru 8 a jeho nové funkci webových akcelerátorů (více informací zde). Zároveň jsme odstartovali soutěžní anketu, v rámci které jste posílali své návrhy na webové akcelerátory českých webů. Motivací pro vymýšlení originálních akcelerátorů vám byly výhry v podobě příslušenství k počítači od Microsoftu.

Slíbili jsme, že o výhercích rozhodnete sami, a nyní máte tuto příležitost. Klikněte na odkaz níže a následně vyberte nejzajímavější návrhy na akcelerátory. Toto hlasování poslouží jako motivace pro administrátory webů, aby na poptávku zareagovali rychlým nasazením navrhovaného akcelerátoru. Zároveň tak snadno určíme výherce cen.


Hlasování již proběhlo a zde jsou nejúspěšnější návrhy:

Poměr hlasůwebpopis akcelerátoruvýherce
10,4%cs.wikipedia.orgPo označení textu by akcelerátor zjistil, zda se na wikipedii nachází článek se stejným názvem a v náhledovém okně by zobrazil několik prvních vět a odkaz na celý článek. Pokud by článek s daným názvem na wikipedii nevyskytoval, zobrazil by seznam článků,snek_2003@...
9,3%csfd.czPři označení textu, který se shoduje s názvem filmu, akcelerátor zobrazí okno, kde bude název filmu (v originále, v angličtině a v češtině), rok, žánr, režie, hodnocení, zda a kdy hrajou v TV (pokud je to do dvou týdnů ode dneška). Při označení textu. ktembernhard@...
7,6%idos.czPo označení textu s názvem města či stanice by akcelerátor pomohl vyhledat nejlepší spojení pomocí hromadné dopravy. V náhledovém okně by se dal upřesnit čas, datum, způsob dopravy (vlaky, autobusy), startovní stanice, apod. Standardně by pak byl nastavenjirka.markvart@...
5,2%aukro.czPo označení textu s názvem výrobku by akcelerátor zjistil, zda je daný výrobek v aukci na Aukru. V náhledu by se zobrazily nalezené aukce, jejich cena bez dopravy a s dopravou, náhled, čas do konce. Jestliže nebude označen žádný text, zobrazí se v náhledumipa87@...
5,2%zive.czOznačený text se vyhledá ve vyhledávači Zive.cz a nabídne výsledky, jaké články, bleskovky, zprávy atd. se k označenému textu na tomto webu vztahujínaigoto@...
5,1%alza.czPo označení produktu ukáže v náhledu fotku, cenu a link na stranku produktu na alza.czPolicak@...
4,7%slovnik-cizich-slov.abz.czV náhledovém okně vypíše význam cizího slova.mates.cr@...
4,3%kurzy.czPo označení číselné hodnoty se symbolem měny by akcelerátor převedl hodnotu na koruny nebo jinou zvolenou měnu podle platného kurzu a zobrazil ji v náhledovém okně.snek_2003@...
4,1%zbozi.czPo označení textu s názvem produktu by akcelerátor vyhledal elektronické obchody, které daný produkt nabízejí, seřadil je podle nastavení uživatele a v náhledovém okně zobrazil název produktu, jeho cenu, dostupnost, hodnocení obchodu a odkaz na něj. V náh 
4,0%jednotky.czPo označení číselné hodnoty s fyzikální jednotkou (např. na zahraničním webu) by akcelerátor v náhledovém okně zobrazil její přepočet do u nás používaných jednotek. Například by převedl teplotu ze stupňů Fahrenheita na stupně Celsia.
3,8%zkratky.czPo označení neznámé zkratky by akcelerátor vyhledal význam zkratky.
3,6%mobilmania.czPo označení textu s názvem mobilu ukáže v náhledu základní údaje z katalogu mobilů s případným odkazem na recenzi.
3,3%czc.czVyhledání zboží na czc.cz.
3,3%meteopress.czPo označení názvu města by se zobrazila předpověď počasí v této lokalitě na další dny.
3,0%mfcr.cz, justice.czPo označení textu s IČO, jménem nebo názvem firmy by akcelerátor vyhledal, zda taková osoba je v obchodním rejstříku. V náhledovém okně by zobrazil základní údaje o osobě (název firmy, adresa, činnost) a odkazy do rejstříků.
2,8%stahuj.czOznačený název softwaru by se vyhledal na Stahuj.cz, a rovnou by semohl v okýnku vypsat, jak je velkej a odkaz ke stažení.
2,7%seznam.czPo označení textu se v náhledu akcelerátoru zobrazí možnosti, pro vybrání oblasti pro hledání. Jestli chceme prohledávat internet, firmy, mapy, slovník, zboží, obrázky, články nebo encyklopedii. Po kliknutí na jednu z možností se zobrazí v novém panelu vý
2,5%heureka.czPo označení textu s názvem výrobku by akcelerátor uměl vyhledat ceny zboží a reference na něho. Náhledové okno by mělo obsahovat orientační cenu (od X do Y), popis zboží, počet "recenzí", popř. hodnocení.
2,4%nic.czPři označení slova by se prohledalo, zda je volná doména typu slovo.cz, slovo.eu, slovo.com, atd a nabídl by registraci při nalezení volné.
2,1%stream.czPo označení textu se provede vyhledání videí. V náhledu se zobrazí popis videa, jeho název, počet zhlédnutí, délka videa, datum vložení, kategorie videa. Jestliže nebude označen žádný text, zobrazí se videa z hlavní stránky stream.cz (Premiéry dne, Týdenn
2,1%whois.smartweb.czPo označení textu s názvem domény akcelerátor vyhledá doménu ve službě Whois. Pokud doménu najde, v náhledovém okně zobrazí základní informace, odkaz na stránku s kompletním výpisem a odkaz na web na této doméně.
2,1%zlatestranky.czZobrazí telefonní číslo a další informace ze žlutých a bílých stránek.
1,7%email.seznam.cz, mail.centrum.czPo označení textu, obrázků na stránce a kliknutí na akcelerátor se otevře nové okno s novou zprávu k odeslání, která bude obsahovat označený text a adresu stránky.
1,1%mall.czVyhledání zboží v obchodech Mall.
1,1%obrazky.czPo označení textu by akcelerátor vyhledal pomocí Seznamu obrázky, které se k označenému textu vztahují a v náhledovém okně zobrazil náhled na první z nich. Pod obrázkem by v náhledovém okně byly umístěny krátké informace o obrázku (umístění, rozměry, veli
0,8%gpg.czPo označení textu (např. diskuzní příspěvek, odborná konference) podepsaného pomocí PGP by akcelerátor ověřil jeho pravost oproti veřejnému klíči, nalezeném v centrálním registru.
0,6%turistika.czPo označení názvu nějakého místa, města, památky, apod. by se dodatečné informace dohledaly na turistika.cz.
0,3%invia.czVyhledá zájezdy pro označenou destinaci.
0,3%mlp.cz, stk.czPo označení textu by akcelerátor vyhledal, zda daná kniha je v knihovně a případně by zobrazil zda je možno ji vyzvednout. Nebo by ji doporučil k objednání.
0,3%sbazar.czVyhledani oznacene veci na sbazaru

 Výherci byli kontaktováni na uvedený e-mail.  


O co se hraje

Autoři nejlepších zvolených návrhů si mezi sebe rozdělí následující výhry. První tři si mohou vybrat, další výhry budou určeny losem. Jeden soutěžící může získat maximálně tři výhry.

Klávesnice Microsoft SideWinder X6

Klepněte pro větší obrázekŠpičková herní klávesnice Microsoft SideWinder X6 získala řadu ocenění. Tato revoluční klávesnice v sobě skrývá množství výkonných funkcí, včetně odnímatelného numerického panelu, nahrávání maker v průběhu hry, kompletní sadu mediálních kláves, automatický a manuální mód/přepínání profilů, dvojbarevného regulovatelného podsvícení a dalších. Více informací zde.

Myš Microsoft SideWinder X8

Klepněte pro větší obrázekBezdrátová herní myš Microsoft SideWinder nabízí novou technologii BlueTrack, která umožňuje velmi přesné ovládání na jakémkoli povrchu. Na jedno nabití vydrží aktivně pracovat až 30 hodin, je však možné ji připojit i kabelem. Více informací zde.

Klávesnice Microsoft Digital Media Keyboard 3000

Klepněte pro větší obrázekKlávesnice s pohodlným mírným zakřivením a tichými tenkými klávesami je navíc vybavena sadou tlačítek pro ovládání multimédií a systému Windows. Snadno tak můžete ovládat přehrávač hudby nebo přepínat mezi aplikacemi. K dispozici jsou i uživatelsky programovatelné klávesy. Více informací zde.

Myš Microsoft Arc Mouse

Klepněte pro větší obrázekElegantní stylová myš je i přes svůj nevšední design velice pohodlná a praktická. Konstrukce umožňuje myš složit tak, aby zabírala minimum místa v tašce u vašeho notebooku. Je vybavena kolečkem, čtyřmi tlačítky a laserovým snímačem. Více informací zde.

Myš Microsoft Explorer Mouse

Klepněte pro větší obrázekMicrosoft Explorer Mouse s revoluční technologií Microsoft BlueTrack funguje na více místech, než kdykoli předtím. Na žulové desce, na koberci v obývacím pokoji, dřevěném stole nebo parkové lavičce. Indikátor stavu baterie vám řekne, kdy je potřeba myš odložit do elegantního dobíjecího stojánku. Více informací zde.

Myš Microsoft Explorer Mini Mouse

Klepněte pro větší obrázekZmenšená verze revoluční myši Microsoft Explorer Mouse s technologií BlueTrack, díky které je možné myš používat téměř na jakémkoli povrchu. USB přijímač je možné připnout ke spodní straně myši, což se hodí především při přenášení. Zároveň tím dojde k vypnutí myši, což zaručí šetření energii. Ta se dobíjí pomocí kompaktního stojánku. Více informací zde.

Kamera Microsoft LifeCam VX-5500

Klepněte pro větší obrázekMalá webová kamera s kvalitní optikou a VGA rozlišením je vhodná pro videohovory, ať už se službou Windows Live Messenger ,nebo jinou. Konstrukce umožňuje kameru snadno připnout na monitor, ale také složit naplocho. Přední kryt kamery je výměnný a můžete si tak nastavit barvu podle svého stylu. Více informací zde.

Kamera Microsoft LifeCam VX-7000

Klepněte pro větší obrázekKvalitní webová kamera je vybavená snímačem s vysokým rozlišením (2 megapixely), optikou se skleněnými čočkami a mikrofony s potlačenám šumu. Díky univerzálnímu stojánku ji snadno připevníte na monitor nebo postavíte na stůl. Více informací zde.

Další článek: Stomegabitový internet od UPC dostává jasnější obrysy

Témata článku: Prohlížeče, Internet Explorer, Soutěž, Whois, Okno, Arc Mouse, Akce, Tichý profil, Stylový obrázek, Cizí video, Keyboard, Kompletní klávesnice, Přední kryt, Přesná předpověď, Laserový snímač, Žluté tlačítko, Bezdrátová klávesnice k tv, Fahrenheit, TV Live, Small, DM, Mini klávesnice, Live TV, Sbazar, Popis klávesnice u notebooku, Kvalitní notebooky na Mall.cz


Určitě si přečtěte

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 27

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

** Co dělat s vysloužilým chytrým telefonem? Neházejte ho do koše! ** Našli jsme pro vás deset možností, jak ho prakticky využít ** I stará zařízení tak mohou být užitečná

Karel Kilián | 47

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

** V Gmailu je řada užitečných funkcí, které možná všechny neznáte ** Odeslání mailu můžete například pozdržet či naplánovat na později ** Nad Gmailem můžete mít s několika triky daleko lepší kontrolu

Karel Kilián | 25

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 26

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

** Za neúspěchem Microsoftu v mobilech stojí i Windows 8 ** Microsoft pozdě naskočil do rozjetého vlaku ** Uživatelé neměli zásadní důvody, proč přejít

Karel Kilián | 138


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky