Sobig.F se šíří nejrychleji v historii virů

Sobig.F, kterého má řada uživatelů plné schránky, překonal podle Message Labs všechny rekordy v rychlosti šíření. Message Labs se specializuje na zpracování a odvirovávání e-mailových zpráv pro velké firmy, takže jejími síty prochází značně reprezentativní vzorek e-mailové komunikace.

Podle údajů Message Labs je jeden ze 17 e-mailů zavirován červem Sobig.F, který se začal o víkendu masivně světově šířit. Za prvních 24 hodin rozeslal virus přes jeden milión zpráv a překonal tak dřívější rekordy.

Důvodů k rychlému šíření je několik. Jednak tato varianta rozesílá více e-mailů současně, nikolik postupně po jednom jako dřívější varianta a současně se opravila chyba v ořezávání názvů nakaženého souboru, takže všechny rozeslané e-maily obsahují spustitelný kód.

Ačkoli se za posledních 12 hodin postup Sobigu mírně oslabil, stále bude mnoho zejména domácích uživatelů bez pořádné antivirové ochrany v ohrožení.

Zdroj: PCworld.com

Témata článku: Message, Aida, Šíření, Poslední hodina

Určitě si přečtěte

Velká podzimní aktualizace Windows 10 je tady: Co přináší Fall Creators Update

Velká podzimní aktualizace Windows 10 je tady: Co přináší Fall Creators Update

** Po půl roce je tu další aktualizace Windows ** A opět přináší hlavně hromadu drobných kosmetických vylepšení ** Podívali jsme se na ty nejzajímavější

Včera | Jakub Čížek | 163

Budoucností Windows 10 je Fluent Design. Takto bude jednou vypadat celý systém

Budoucností Windows 10 je Fluent Design. Takto bude jednou vypadat celý systém

** Fluent Design je vzhled, do kterého postupně Microsoft převleče celý systém ** Staví na průhlednosti a velkých plochách ** Do Windows 10 se z části dostane už zítra při vydání podzimní aktualizace

16.  10.  2017 | Stanislav Janů | 154


Aktuální číslo časopisu Computer

Nový seriál o programování elektroniky

Otestovali jsme 17 bezdrátových sluchátek

Jak na nákup vánočních dárků ze zahraničí

4 tankové tiskárny v přímém souboji