Snižuje Service Pack 2 výkon počítače?

Server Short-media.com přinesl srovnání výkonu identického počítače s nainstalovanými Windows XP se Service Packem 1 a 2, celkem proběhlo 108 testů na každé konfiguraci. Jako testovací počítač posloužil velice výkonný stroj s procesorem AMD Athlon 64 3800+ s 1 GB operační paměti v duálním režimu a 120GB pevným diskem připojeným na SATA řadič. Jako grafická karta byla použita ATI 9800 PRO se 256 MB paměti a ovladači Catalyst 4.9. Mezi testy figurovaly aplikace Sisoft Sandra 2004, FutureMark 3DMark 03, FutureMark 3DMark 05, Quake III Arena, GL Excess, Adobe After Effects 6.0, PC Mark 04 nebo DOOM III.

Výsledek nepůsobí úplně jednoznačným dojmem, počítač se Service Packem 1 byl rychlejší v 63 testech ze 108, systém s SP2 byl rychlejší ve 42 případech. Rozdíly se ale pohybovaly v řádu několika málo jednotek procent, často šlo jen o desetiny. Větší rozdíly se ale mohou projevit na pomalejších počítačích zejména, pokud jsou vybaveny menší kapacitou operační paměti, 42 MB fyzické RAM, které zabere Service Pack 2 navíc ve srovnání s Widnows XP s SP1, je pro řadu aplikací poměrně dost. Kompletní test najdete zde.

Zdroj: ShortMedia

Diskuze (57) Další článek: Hewlett-Packard předvedl barevný digitální papír

Témata článku: Výkon počítače, After Effects, Adobe After Effects, Arena, Catalyst, Service, Doom 3, Doom, Pack, Service pack, Ovladač grafické karty AMD

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 21 grafických karet

AMD poráží Intel už i v notebooku

Jak vytvořit 3D fotky v mobilu

Nejlepší fotoaparáty do 30 000 Kč