Skype testuje posílání SMS na mobily

Společnost Connectotel, která provozuje populární VoIP službu Skype, oznámila spuštění veřejného betatestu nové služby Skype to SMS. Jak název napovídá, tato služba bude umožňovat zasílání krátkých textových zpráv do GSM sítě. Během testování bude dostupná zcela zdarma, ale zdá se, že ne každému.

Pokud chcete Skype to SMS využívat, stačí vám k tomu standardní Skype klient, který se používá i k telefonování po internetu. Lze jej stáhnout zdarma, mezi podporované platformy patří Windows, Linux, Pocket PC a Mac OS X. Abyste mohli posílat SMS, musíte si do svého seznamu kontaktů přidat uživatele smsgateway (přesněji řečeno, musíte ho požádat, aby vám to dovolil), textové zprávy potom budete odesílat stejným způsobem, jako kdybyste chatovali s živým uživatelem. K tomu ale nejprve potřebujete od výše zmíněného uživatele získat autorizaci, kterou provádějí živí lidé a může zabrat až 24 hodin.

Na stránkách provozovatele služby je uvedeno, že autorizaci nedostanou zejména uživatelé, kteří o sobě neuvádějí žádné informace ve svém profilu. Pokud se to podaří, odesílání zpráv už je jednoduché - stačí otevřít chatovací okno, poslat zprávu ve tvaru +420777654321 text zprávy (až 160 znaků) a během několika sekund očekávat její přijetí. Mezi podporované jazyky v tuto chvíli patří kromě angličtiny také například baskičtina, bulharština, chorvatština, polština, faerština... a spousta dalších, na češtinu se ale zatím nedostalo. Bohužel jsme zatím službu nemohli vyzkoušet, autorizace opravdu neproběhne okamžitě.

Zdroj: Connectotel

Diskuze (13) Další článek: Neoficiálně: IBM opouští Intel Itanium

Témata článku: Linux, Skype, Populární platforma, Jednoduchý tvar, Posílání, Chatovací okno, Sky

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů