Skype 1.1 opravuje chyby, přináší nové vlastnosti a nepere se s WinXP

Včera byla zveřejněna nová verze programu pro telefonování přes internet s názvem Skype pro operační systém Windows. Předchozí verze 1.0.0.106 z 24. listopadu byla poslední z řady Skype 1.0, nyní uvedená verze 1.1.061 je pro změnu první z řady Skype 1.1. Opravuje i oproti předchozí verzi největší množství chyb v krátkodobé historii programu. Zároveň byly některé vlastnosti změněny, jiné byly přidány.

Mezi novinky patří namátkově nový textový chat až pro 50 účastníků, nový API protokol verze 3, nový překlad do mnoha jazyků (čeština není oficiálně podporována, je nutné použít doplňkovou knihovnu z www.xtel.cz), změna vzhledu na mnoha úrovních (design více přizpůsoben MS Windows XP), přibyly některé vlastnosti při importu kontaktů atd. Mezi nejočekávanější vlastnosti patří lepší spolupráce s firewallem z MS Windows XP.

A co ostatní operační systémy? Skype for Mac OS X má verzi 0.13.0.5 z 29. prosince, Skype for Linux má verzi 0.93.0.3 z 21. prosince a Skype for Pocket PC je ve verzi 1.0.0.21 z 28. prosince 2004. Dá se tedy říci, že bez ohledu na verzi operačního systému byl program Skype za posledních 14 dní razantně inovován.

Download: Skype.com

Diskuze (63) Další článek: Microsoft nabízí betaverzi svého Antispyware ke stažení

Témata článku: Windows, Skype, Chyba, Vlastnost, Sky, Nová chyba, VLA

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů