Seznamy StB se opět dají stáhnout

Internetové stránky ministerstva vnitra, na nichž je oficiální seznam evidovaných spolupracovníků Státní bezpečnosti (StB), se po počátečních obtížích již dají zobrazit. Po prvotním zpřístupnění stránek došlo k takovému přetížení serveru, že se na požadované stránky nedalo vůbec dostat.

Celý problém s přetížením byl vyřešen přenosem inkriminovaných souborů ze serveru ministerstva na adresu http://mvcr.iol.cz/ (Internet OnLine), kterou provozuje společnost Český Telecom.

Seznamy spolupracovníků StB v tištěné formě jsou už také téměř rozebrané. Jedna tištěná publikace zahrnuje 12 dílů o celkovém počtu 5000 stran a váží osm kilogramů. Seznamy vyšly nákladem 3000 výtisků, což státní pokladnu přišlo na 4,5 milionu korun. Máte-li přesto zájem odnést si osm kilogramů v tištěné podobě máte jedinou šanci v pondělí, kdy bude posledních asi 300 výtisků k dispozici od 12:00 v budově ministerstva v ulici Na Hroudě v Praze 10.

Diskuze (22) Další článek: Chyba ve Windows 2000 je vážnější, než se myslelo

Témata článku: Internet, Poslední šance, Inkriminovaný soubor, Kilogram, STB, Celková bezpečnost


Určitě si přečtěte

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

** Portál občana už funguje, vyřídíte na něm první požadavky ** Funkce se budou postupně rozšiřovat ** Web je docela moderní a přehledný

David Polesný | 66

Užitečné funkce ve Windows 10, o kterých možná ani nevíte

Užitečné funkce ve Windows 10, o kterých možná ani nevíte

** Operační systém Windows 10 nabízí spoustu užitečných drobností ** O některých funkcích mnoho uživatelů není ** Ukážeme vám některé užitečné vychytávky

Vladislav Kluska | 86