Seznam změnil vzhled svého e-mailu

Pokud máte e-mailový účet na Seznamu, určitě jste si všimli, že bylo po vzhledové stránce změněno jeho rozhraní. Celý Seznam se nám v poslední době tak trošku zbarvuje, jednotlivé sekce jako vstup do e-mailu, řádek pro vyhledávání či zpravodajství mají svou specifickou barvu, což vypadá docela svěže po několikaleté nadvládě červené barvy.

Po vstupu do schránky vás uvítá výrazný pozdrav, který jste si mohli nastavit již dříve, barvičky jsou laděny do oranžova, což k létu docela sedí. Seznam jednotlivých složek a jejich obsazení je tradiční, potěší efektní ukazatel kapacity schránky, který je ve stylu ručičkového budíku á la otáčkoměr v autě. Jednotlivá ouška, která reprezentují základní funkce schránky jako "Čtení pošty, Napiš e-mail atd." jsou nově hranatá, dřívější zakulacený styl však působil více mile. Nastavení e-mailu je přehlednější, každá sekce je zpestřena grafickou ikonkou a krátkým popiskem, rozšiříly se údaje o schránce, které jsou uvedeny ve sloupku. Máte zde přehled o počtu e-mailů ve všech složkách, obsazení adresáře i filtrů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Mezi novinky, které Seznam prezentuje oficiálně, patří možnost uložení adresáře do formátu CSV, taky si adresář můžete načíst do Outlooku a naopak - tedy přenést adresář z Outlooku do schránky na Seznamu. Velmi výrazná je i propagace zpravodajského serveru Novinky.cz, kterým jsou vyhrazeny dokonce dvě plochy. Jinak změnu hodnotím po designové stránce pozitivně, ladí s obdobím léta a taky s novým stylem Seznamu. Bohužel se mi nepodařilo vstoupit do prvních dvou sekcí nastavení (osobní údaje, heslo a kontrolní otázka), byla mi oznámena delší neaktivita a žádost o opětovné přihlášení, ačkoli jsem schránkou nepřerušovaně pracoval. Tyto chyby budou ale jistě co nejdříve opraveny.

 

Diskuze (12) Další článek: AMD mírně zvýšilo podíl na trhu, Intel mírně ztratil

Témata článku: Seznam změn, Neaktivita, Mile, Vzhled, Tradiční uložení


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fitness náramků

Levné záložní zdroje

Jak si zabezpečit domov

Nejlepší monitory na trhu