Seznam spustil bulvár, Atlas firem má přes dva miliony záznamů

Ivo Lukačovič na svém blogu představil dvě nové služby Seznamu.

První je bulvární magazín Super.cz, který jeho firma připravuje ve spolupráci s vydavatelstvím Stratosféra. Magazín jako by z oka vypadl podobnému projektu Bleskove.cz, který před časem spustilo konkureční NetCentrum. Jedinou zásadní inovací je snad pouze sekce vtipných obrázků a videí viditelná přímo z titulní strany. Dívka dne nechybí.

Druhou novinkou je inovované hledání, jehož základem je vlastní fulltextová technologie. Hlavní důraz byl kladen na relevanci nalezených výsledků. U každého odkazu nyní také najdeme obrázek cílové stránky (pro velkou zátěž dočasně vypnuto). Součástí hledání bude technologie "Seznam Našeptávač", která po zadání několika písmen do vyhledávání nabídne nejpopulárnější slova na zadanou kombinaci písmen.

Podle Lukačoviče bude Seznam první vyhledávač na světě, který zmíněné technologie použije v ostrém provozu.

Zdroj: ILBlog


Druhá dnešní novinka z oblasti českých portálů se týká Atlasu, jehož katalog firem obsahuje přes dva miliony záznamů. Podle Martina Klofandy, marketingového ředitele Atlasu, se jedná o jednu z nejdostupnějších forem propagace pro malé a střední společnosti.

Zdroj: tisková zpráva

Diskuze (11) Další článek: Víc než polovina uživatelů Internetu maže cookies

Témata článku: Zajímavosti, Dnešní novinka, Bulvární magazín, Bulvár, Záznam, Stratosféra, První vyhledávač, Druhá novinka, Druhá sekce, Zásadní inovace, Relevance


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu