Serial ATA-300 na obzoru

Pracovní skupina pro standard Serial ATA dnes na Intel Developer Fóru v Barceloně oznámila dva milníky při vývoji nové verze specifikace rozhraní Serial ATA. První se týká dvojnásobné signalizační rychlosti SATA, druhá pak nového řešení kabelu a konektorů pro rozšíření možností nasazení SATA zařízení.

Signalizační rychlost SATA-300 podle nové specifikace dosáhne 3 Gb/s – dvojnásobku rychlosti dnešních SATA zařízení. Specifikace SATA-300 je nyní ve stádiu "release candidate" a čeká ji ratifikační proces. První produkty, které budou SATA-300 podporovat už byly oznámeny. Ratifikační proces by měl trvat 30 dní, po skončení tohoto procesu budou nové produkty nosit označení 3Gb/s Serial ATA. Pro využití nové signalizační rychlosti postačí stávající SATA kabely.

Druhou novinkou je specifikace SATA kabelů a napájecích konektorů s vysokým napětím pro nasazení SATA disků v externím režimu. Kabely s vyšším napětím umožní větší délku datových kabelů pro využití externích SATA disků nebo propojení SATA disků v datových centrech.

Zdroj: X-Bit Labs

Diskuze (18) Další článek: Cisco chystá nový síťový OS

Témata článku: Využitý režim, Barcelona, Atos, Serial, Serial Ata, Nový milník, Obzor, Kabel, Napájecí kabely, ATA


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 5 500 Kč

Test levných herních notebooků

Hrajeme na Xbox Series X

Programy pro kontrolu dětí na počítači