Samsung | Mobility | Baterie

Samsungu už nebudou explodovat baterie. Představil extrémně důkladný systém kontroly

Samsungu už nebudou explodovat baterie. Představil extrémně důkladný systém kontroly

Samsung dokončil vyšetřování svých nešťastných phabletů Note 7, které nakonec musel loni stáhnout z prodeje. Na vině byla u některých kusů vadná konstrukce, která mohla způsobit zkrat, enormní zvýšení napětí a následně tedy i vzplanutí velmi reaktivního lithia.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Problémy s lithiovými bateriemi v Note 7: Poškozená konstrukce původní baterie (Battery A) a nakonec i té náhradní (Battery B)

Aby se Samsung zbavil špatné pověsti a kauza Note 7 neovlivnila i jeho letošní prodeje, musí být v kontrole baterií až schizofrenně důkladný, což i potvrdil a představil nový osmibodový systém kontroly, která se bude týkat všech jeho zařízení, které používají lithiové články.

Výrobní linku tedy neopustí telefon, jehož baterie neabsolvuje:

  • Test odolnosti (vysoké teploty, mechanické poškození, nebezpečné nabíjení)
  • Vizuální kontrolu
  • Rentgenová kontrolu
  • Test nabíjení a vybíjení
  • Test TVOC (kontrola úniku těkavých organických látek)
  • Kontrolu nitra baterie (jejích obvodů atp.)
  • Simulaci běžného používání (zrychlené test simulující běžné používání baterie)
  • Kontrola změny elektrické charakteristiky (baterie musí mít stejné parametry během celého výrobního procesu)

Samsung zároveň vytvořil poradní sbor pro baterie, jehož členy budou vědci z univerzit počínaje Stanfordskou univerzitou a konče Cambridge a Berkeley.

Klepněte pro větší obrázek
Nový osmibodový systém kontroly baterií v Samsungu

Suma sumárum, jihokorejský hegemon si je vědom toho, že problém s Li-ion se již nesmí opakovat a zákazníci musí k této technologii opět získat důvěru. Výsledkem tak bude pravděpodobně nejdokonalejší auditování baterií na trhu. Ze Samsungu si zároveň nejspíše vezmou příklad i ostatní, kvůli pokračující miniaturizaci elektroniky totiž podobné problémy může způsobit sebemenší chyba při skládání telefonu do hotové podoby.

Diskuze (11) Další článek: Microsoft pokračuje v propouštění, do konce měsíce přijde o místo dalších 700 lidí, převážně z Nokie

Témata článku: Byznys, Samsung, Tablety, Mobility, Aféry, Mobilní telefon, Baterie, Běžné používání, Hegemon, Náhradní baterie, Extrém, Vadný kus, Lithiová baterie, Note 7, Mechanické poškození, Test odolnosti, Note 3, Note 4, Note, BAT, Battery, Vzplanutí, Poradní sborPrvní testy hybridního čipu od Intelu v nových Windows 11
Karel Javůrek
ProcesoryOperační systémyWindows
Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Koupě originálního programového vybavení přímo od výrobce není jedinou možností, jak sehnat pro váš počítač legální software. Další možností je koupit licenci od toho, kdo ji už nepotřebuje nebo nevyužije. Můžete ušetřit nemalou částku, zároveň si však dávejte pozor na podvodníky.

Jan Spěšný
Nastavení vzhledu Windows 11: Vyzkoušeli jsme tmavý motiv a vrátili Start doleva
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyMicrosoft