Samsung v telefonech Note 7 vymění baterky a bude je dál prodávat. V Indii a Vietnamu

Chvíli to vypadalo, že celá aféra kolem vybuchujících telefonů Galaxy Note 7 od Samsungu skončí zveřejněním studie příčin explozí. Jenže podle webu Zdnet tomu tak nebude, Jihokorejci se totiž nevzdávají a vyrobené telefony chtějí prodávat na asijských trzích.

Podle Samsungu bylo od zákazníků staženo 3,06 milionů telefonů Note 7, což je 98 % prodaných kusů. Nějakých 200 tisíc jich bylo využito při testování, které mělo odhalit důvody explozí, takže jich Samsung má v zásobě minimálně přes dva miliony. V těch by měl vyměnit baterii a poslat je do obchodů v Indii a Vietnamu.

Původní baterie měla kapacitu 3 500 mAh a jednou z příčin explozí byla absence prostoru kolem akumulátoru. Samsung je tedy bude měnit za fyzicky menší baterie s kapacitou 3 000 mAh až 3 200 mAh, u nichž stejné následky nebudou hrozit. Takto upravené telefony bude chtít prodávat na trzích, kde nedošlo k zákazu prodejů tohoto modelu. To se týká evropských zemí i Spojených států.

Samsung by tímto postupem vyřešil nejen výrazný ušlý zisk, ale také případné poplatky, které by musel v Jižní Koreji platit za ekologické uskladnění či zlikvidování.

Témata článku: Mobility, Mobilní telefon, Samsung, Smartphone, Oheň, Galaxy, Galaxy Note, Galaxy Note 3, Galaxy Note 4, Note, Note 3, Note 4, Note 7, Samsung Galaxy, Samsung Galaxy Note, Telefon

9 komentářů

Nejnovější komentáře

  • franta321 23. 2. 2017 11:42:54
    Aha, to jako že Indů je hodně, takže nebude vadit, když jich pár zabije...
  • zogoth 22. 2. 2017 13:19:37
    Magoři z greenpeace kvíleli hrůzou jaká to bude ekologická zátěž. Když...
  • pcwifi 22. 2. 2017 8:15:12
    takove reseni nereseni... no pockame esi nekde zas neco nevzplane... tohle...
Aktuální číslo časopisu Computer

Test 11 telefonů do 6 000 Kč

Postavte si a přetaktujte počítač

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Která zaměstnání nahradí roboti?