Bezpečnost | Automobily | Uber

Samořízené auto od Uberu bylo natočené, jak jede na červenou přes přechod, kde už stál člověk

Samořízené auto od Uberu bylo natočené, jak jede na červenou přes přechod, kde už stál člověk

Auta bez řidiče už se poměrně dlouho prohání po silnicích a jedním z čerstvých hráčů na tomto poli je i Uber, u kterého dává použití automatické samořízené technologie největší smysl. Technologie je ale několikafázová a velmi náročná, protože vyžaduje kromě chytré umělé inteligence i obrovské množství dat nasbíraných v rámci reálné jízdy.

Uber se snaží sbírat data pomocí speciálních autonomních vozů i v samotném San Francisku, ale jak se podařilo náhodně zachytit na palubní kameru, auto od Uberu projelo na červenou i přes to, že už zároveň stál na přechodu chodec.

Oficiální stanovisko Uberu, které následovalo okamžitě po upozornění na tento případ, dává vinu člověku, který v tu chvíli řídit testovací samořízené auto. Podle vyjádření tak prý chybu způsobil člověk za volantem a nikoli automatický systém, přičemž událost se ještě podrobně vyšetřuje.

Jak upřesnil Business Insider, Uber už začal některé uživatele pomocí těchto vozů převážet, ale za volantem stále sedí inženýr, který by měl vše kontrolovat a hlídat. Uber se navíc stále nepřihlásil k licenci s nutností podávání pravidelných reportů pro Kalifornský úřad motorových vozidel, který sleduje právě i autonomní vozy od Googlu a dalších.

Podívejte se, jak se používá aplikace Uber:

Diskuze (33) Další článek: Dočasné soubory Steamu mohou zabírat i několik gigabajtů. Jak se jich zbavit?

Témata článku: Bezpečnost, Umělá inteligence, Automobily, Uber, Testovací jízda, Červen, Volanty, Business insider, Autonomní vůz, Chodec, Obrovský smysl, Nasbíraná data, Červ, Palubní systém, Running, Přechod, Francisco, NAT, Oficiální stanovisko, Samořízené auto, Autonomní technologie, Automatický systém, Samořízené vozidlo, Jed, Člověk, Kamera na Mall.cz


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Velký test fotolabů

Oklamali jsme rozpoznání obličeje

13 tipů pro rychlejší Wi-Fi

Test NVMe SSD 500 GB