Ruská prokuratura: AllofMP3 je opravdu legální

Mezinárodní federace hudebního průmyslu (IFPI) se pokouší dosáhnout toho, aby ruské úřady zakročily proti tamnímu internetovému obchodu s hudbou AllofMP3.com. Tento obchod je ale podle ruských zákonů zcela legální, protože tamní autorské zákony neochraňují digitální média, vztahují se jen na fyzická média jako CD nebo DVD. Na stránce AllofMP3 je napsáno, že služba je zcela legální, licenci k prodeji prý internetovému obchodu udělila "Russian Multimedia and Internet Society."

Na konci února zahájila ruská policie vyšetřování obchodu na základě podnětu ze strany IFPI, po dvou týdnech ale ruská prokuratura rozhodla, že nepodá žalobu, protože nebyly porušeny platné zákony Ruské federace. IFPI ale protestuje, protože ona obchodu licenci k šíření hudby od svých členů neposkytla.

Na stránkách AllofMP3 je možné nakupovat hudbu neobvyklým způsobem - neplatí se za jednotlivé skladby, ale za celkový objem, 1 MB hudby stojí 5 centů. Zatímco za jedno DVD plné hudby tam zaplatíte necelých 50 dolarů, například na iTunes vás stejné množství může vyjít i na tisíc dolarů. Skladby lze přitom stahovat v široké paletě různých formátů i datových toků, takže je opravdu jen na každém zákazníkovi, kolik ho hudbu bude stát. V Rusku je to zatím legální. Bude zajímavé sledovat, jestli se IFPI podaří na ruské orgány vyvinout účinný tlak, který povede ke změně legislativy. Rozhodně se o to bude snažit.

Zdroj: BBC

Témata článku: Hudba, filmy, seriály, Rusko, IFPI, Rus, Legální hudba, Hudba

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

26 procesorů v důkladném testu

Zhodnotili jsme 18 bezdrátových reproduktorů

Jak fungují cash back služby?

Pohlídejte své děti na internetu