Ruská prokuratura: AllofMP3 je opravdu legální

Mezinárodní federace hudebního průmyslu (IFPI) se pokouší dosáhnout toho, aby ruské úřady zakročily proti tamnímu internetovému obchodu s hudbou AllofMP3.com. Tento obchod je ale podle ruských zákonů zcela legální, protože tamní autorské zákony neochraňují digitální média, vztahují se jen na fyzická média jako CD nebo DVD. Na stránce AllofMP3 je napsáno, že služba je zcela legální, licenci k prodeji prý internetovému obchodu udělila "Russian Multimedia and Internet Society."

Na konci února zahájila ruská policie vyšetřování obchodu na základě podnětu ze strany IFPI, po dvou týdnech ale ruská prokuratura rozhodla, že nepodá žalobu, protože nebyly porušeny platné zákony Ruské federace. IFPI ale protestuje, protože ona obchodu licenci k šíření hudby od svých členů neposkytla.

Na stránkách AllofMP3 je možné nakupovat hudbu neobvyklým způsobem - neplatí se za jednotlivé skladby, ale za celkový objem, 1 MB hudby stojí 5 centů. Zatímco za jedno DVD plné hudby tam zaplatíte necelých 50 dolarů, například na iTunes vás stejné množství může vyjít i na tisíc dolarů. Skladby lze přitom stahovat v široké paletě různých formátů i datových toků, takže je opravdu jen na každém zákazníkovi, kolik ho hudbu bude stát. V Rusku je to zatím legální. Bude zajímavé sledovat, jestli se IFPI podaří na ruské orgány vyvinout účinný tlak, který povede ke změně legislativy. Rozhodně se o to bude snažit.

Zdroj: BBC

Témata článku: Hudba, filmy, seriály, Rusko, Hudba, Legální hudba, Rus, IFPI

Určitě si přečtěte

Budoucností Windows 10 je Fluent Design. Takto bude jednou vypadat celý systém

Budoucností Windows 10 je Fluent Design. Takto bude jednou vypadat celý systém

** Fluent Design je vzhled, do kterého postupně Microsoft převleče celý systém ** Staví na průhlednosti a velkých plochách ** Do Windows 10 se z části dostane už zítra při vydání podzimní aktualizace

Včera | Stanislav Janů | 84


Aktuální číslo časopisu Computer

Nový seriál o programování elektroniky

Otestovali jsme 17 bezdrátových sluchátek

Jak na nákup vánočních dárků ze zahraničí

4 tankové tiskárny v přímém souboji