Rozběhnete na počítači Mixed reality? Ověřte si kompatibilitu v nástroji Microsoftu

Na trh začínají směřovat první brýle pro tzv. Mixed reality od Microsoftu, která není tak náročná jako běžná virtuální realita. Na Windows Store proto najdete aplikaci, která ověří hardware sestavy či notebooku a zkontroluje, zda je možné provozovat na počítači Mixed reality.

Mezi minimální požadavky pro desktopy patří procesor Intel Core i5-4590 případně Ryzen 5 1400. Nemělo by chybět 8 GB operační paměti a grafická karta Nvidia GTX 960, případně AMD RX 460. Počítač zároveň musí disponovat konektory HDMI 2.0 nebo DisplayPortem 1.2, rozhraním Bluetooth a konektorem USB 3.0.

U notebooků potom najdeme požadavek na procesor Intel Core i5-7200U a grafickou kartu Intel HD 620. V této konfiguraci je však vyloučeno spuštění náročnějších her a Mixed reality bude využita především pro méně náročné aplikace.

Aplikaci, která ověří kompatibilitu počítače stahujte přímo na Windows Store.

Vyzkoušeli jsme Mixer reality od Aceru:

Diskuze (1) Další článek: Němci chystají zbraň proti přihlašování Googlu a Facebooku. Pomůže i nařízení EU

Témata článku: Microsoft, Windows, Intel, Virtuální realita, Acer, Bluetooth, Rozšířená realita, Aplikace, Náročná aplikace, Mixed Reality, Finální model, Kompatibilita, Grafická karta, Počítač, Náročná hra, Intel HD, Minimální požadavek, Nástroj, Href, Operační paměť, Mixed realita, První brýle, Realita, Rozhraní bluetooth

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší