RIAA žaluje další stahovače

Americká asociace nahrávacího průmyslu tento týden podala žaloby na dalších 532 lidí obviněných z porušování autorských práv nelegálním sdílením hudebních skladeb v digitální podobě ve výměnných sítích.

Mezi obžalovanými je 89 studentů z 21 amerických univerzit včetně státních univerzit v Arizoně, Kalifornii. New Yorku nebo Indianě. Druhou částí skupiny obžalovaných je 443 lidí, kteří používali připojení k internetu přes komerční poskytovatele. Jména těchto poskytovatelů internetového připojení RIAA nezveřejnila.

Všechny nové žaloby jsou podány ve věci porušení Digital Millenium Copyright Act (americký zákon na ochranu autorských práv v digitálním prostředí) na neznámé pachatele, RIAA přistoupila na tento způsob soudního projednávání po té, co soud RIAA zabránil dalšímu zjišťování totožnosti uživatelů od poskytovatelů internetového připojení.

Spolu s nejnovějšími žalobami už RIAA zažalovala celkem 1977 uživatelů výměnných sítí, přibližně 400 z nich dosáhlo mimosoudního vyrovnání v průměrné výši 3 000 dolarů.

Zdroj: Mercury News

Diskuze (13) Další článek: HP bude dodávat linuxová PC globálně

Témata článku: Mercury, Výměnná síť, Arizona, Soudní ochrana, Soudní obvinění, Copyright, Mercury News, Indiana university, Digitální prostředí


Určitě si přečtěte

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 37

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 37Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu