RIAA chce odhalovat identitu P2P stahovačů

Společnost Verizon Communications se odvolala proti soudnímu rozhodnutí, které bylo vyneseno 21. ledna tohoto roku. Podle tohoto rozhodnutí má telekomunikační společnost Verizon zajišťující připojení k Internetu odhalit identitu uživatele P2P sítě Kazaa, sdílejícího několik stovek souborů. Verizon se snaží rozhodnutí všemožně zabránit a požádala o předběžné zablokování tohoto soudního rozsudku, před dalším stáním u odvolacího soudu.

V celé kauze je několik sporných bodů. Porušuje Verizon nějak DMCA, když data nejsou uložena na jeho serverech a neporušuje samotný DMCA právo Američanů na možnost používat Internet anonymně?

RIAA se k celému problému nemůže na svých stránkách vyjádřit, protože po mohutném DoS útoku (Denial-of-Service), který začal v pátek, nebyla ještě do dnešní doby schopna zprovoznit své stránky. Navíc titulní stránka mně zrovna nepřijde přímo z produkce RIAA, že by navíc další hack? Jediné na co se zatím RIAA zmohla je předání útoku k vyšetření orgánům FBI. Pokud by se podařilo útočníka/ky vypátrat hrozí jim až pět let vězení.

Zdroj: News.com

Diskuze (14) Další článek: Intel – snížení cen procesorů a nové čipsety

Témata článku: Internet, P2P, Sporný bod, Hack

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů