Relonch: Zaplatíte měsíční paušál, dostanete foťák a snímky bude vyvolávat umělá inteligence

Relonch: Zaplatíte měsíční paušál, dostanete foťák a snímky bude vyvolávat umělá inteligence

Kalifornský startup Relonch se rozhodl, že zcela změní způsob, jak fotíme, jak pak tyto fotografie upravujeme a nakonec i to, jak je skladujeme.

Relonch se totiž rozhodl, že budeme fotografovat na principu předplatného a fotky za nás bude upravovat výhradně umělá inteligence. To v praxí znamená, že zaplatíte 99 dolarů měsíčně, zajdete na pobočku a vyzvednete si fotoaparát, o kterém sice nikdo nic neví, má ale form-faktor menší DSLR, anebo EVF/ultrazoomu.

Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Žádné LCD, žádný blesk, žádné nastavení, žádná SD karta, žádný zoom a jen jedno tlačítko... Leckdo by si pomyslel, že půjde o hračku na jedno použití, cílem autorů je ale pravý opak.

Namísto hromady režimů fotografování a detailní konfigurace však má mašinka jen hledáček a tlačítko spouště. Chybí dokonce i LCD displej pro dodatečný náhled. Na vás je, abyste fotili jako smyslu zbavení a o zbytek se prostě vůbec nestarali.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Takové snímky podle autorů vyrábí jejich první opravdu zcela automatický fotoaparát a grafická A.I. na serveru

Jakmile zmáčknete spoušť, fotka se pomocí integrovaného LTE modemu odešle automaticky na server služby, kde se na ni podívá neuronová síť a z hromady bezcenných výcvaků vybere ten nejzdařilejší, který teprve vyvolá a upraví do co nejlepší profesionální podoby.

Hotový snímek se pak objeví ve vaši galerii až následující den. Těžko říci, proč má služba v publikaci tak velké zpoždění, leckoho by ale mohla napadnout otázka, jestli se na fotografii v případě nouze nepodívá i profesionální grafik. Ostatně pokud zaplatíte prakticky 1 200 dolarů ročně (31 tis. korun), bylo by to i pochopitelné.

Témata článku: Umělá inteligence, Fotky, Strojové učení, Neuronová síť, Fotografování, Měsíční paušál, LTE Modem, Velké zpoždění, Spoušť, Inteligence, Hotový snímek, DOS, Paušál, Foťák

Určitě si přečtěte

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

** Tesla představila elektrický kamion ** Má obdivuhodný výkon i dojezd ** Prodávat by se měl už za dva roky

17.  11.  2017 | Vojtěch Malý | 226

Nejlepší notebooky do 10 tisíc, které si teď můžete koupit

Nejlepší notebooky do 10 tisíc, které si teď můžete koupit

** I pod hranicí desíti tisíc korun existují dobře použitelné notebooky ** Mohou plnit roli pracovního stroje i zařízení pro zábavu ** Nejlevnější použitelný notebook koupíte za pět a půl tisíce

16.  11.  2017 | Stanislav Janů | 53

Do 20 let nebude nikdo vlastnit auta, říká zkušený šéf několika automobilek

Do 20 let nebude nikdo vlastnit auta, říká zkušený šéf několika automobilek

** Bývalý šéf a expert z několika velkých automobilek se vyjádřil k budoucnosti tohoto průmyslu ** Do 20 let „nikdo“ nebude vlastnit auta ** Veškerá doprava bude řešená pomocí velkých logistických platforem

15.  11.  2017 | Karel Javůrek | 74


Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje