První středoevropská laboratoř na testování software od Sun Microsystems otevřena v Praze

Dnešek byl významným dnem pro Elektrotechnickou fakultu ČVUT v Praze. Za účasti ministra informatiky České republiky Vladimíra Mlynáře zde byl otevřen první středoevropský Usability Lab (softwarová laboratoř pro vývoj uživatelských rozhraní). Tato laboratoř bude sloužit společným projektům ČVUT a Sun Microsystems. Bude se zde testovat software z hlediska jeho ovladatelnosti a ergonomie.

Jak Usability Lab vypadá?

Jde o dvě místnosti. V jedné je místo pro odborníky v oblasti testování softwaru a vývojáře. Druhá je určena uživatelům, kteří pracují s testovaným softwarem. Kamerový systém snímá uživatele, který plní úkony podle předem připraveného scénáře. Měří se čas potřebný pro splnění každého jednotlivého úkonu, počet nutných stisknutí kláves, ale také se zapisují problémy, se kterými se uživatel setkal. Všechny záznamy se vyhodnotí a navrhnou se řešení pro odstranění případných chyb či pro zefektivnění práce s testovaným softwarem.

Usability Lab přináší i výhodu pro studenty ČVUT, kteří se tak účastní procesu vývoje software. Po vyškolení budou studenti pracovat společně s odborníky z pražského vývojového centra Sun Microsystems a podílet se spolu s nimi na projektech v oblasti testování a návrhu uživatelských rozhraní softwaru.

Diskuze (11) Další článek: Vydání Adobe Acrobatu 7 se blíží

Témata článku: Software, Lab, Sun, Testování, Praha, Sun Microsystems


Určitě si přečtěte

Našli jsme 22 schopných internetových prohlížečů: Vyberte si, který vám nejvíc sedne

Našli jsme 22 schopných internetových prohlížečů: Vyberte si, který vám nejvíc sedne

** Není jen Chrome, Firefox, Edge či Opera. Na výběr máte mnohem více! ** Internetové prohlížeče se liší funkcemi, zaměřením i designem. Našli jsme 22 použitelných prohlížečů pro Windows ** Vyberte si prohlížeč, který vám bude nejvíce vyhovovat

Karel Kilián | 30

Blíží se Juno. Jeden z nejhezčích Linuxů pro normální lidi

Blíží se Juno. Jeden z nejhezčích Linuxů pro normální lidi

** Ubuntu a Fedora patří k nejpopulárnějším linuxovým OS pro desktop ** A pak je tu zástup dalších nebo jejich odvozenin ** Jedním z nich je Elementary OS, který se brzy dočká novinek

Jakub Čížek | 71

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 42


Aktuální číslo časopisu Computer

Kdy necháme řídit chytrá auta?

6 Wi-Fi Mesh systémů ve velkém testu

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Znáte pravidla pro létání s drony?