První středoevropská laboratoř na testování software od Sun Microsystems otevřena v Praze

Dnešek byl významným dnem pro Elektrotechnickou fakultu ČVUT v Praze. Za účasti ministra informatiky České republiky Vladimíra Mlynáře zde byl otevřen první středoevropský Usability Lab (softwarová laboratoř pro vývoj uživatelských rozhraní). Tato laboratoř bude sloužit společným projektům ČVUT a Sun Microsystems. Bude se zde testovat software z hlediska jeho ovladatelnosti a ergonomie.

Jak Usability Lab vypadá?

Jde o dvě místnosti. V jedné je místo pro odborníky v oblasti testování softwaru a vývojáře. Druhá je určena uživatelům, kteří pracují s testovaným softwarem. Kamerový systém snímá uživatele, který plní úkony podle předem připraveného scénáře. Měří se čas potřebný pro splnění každého jednotlivého úkonu, počet nutných stisknutí kláves, ale také se zapisují problémy, se kterými se uživatel setkal. Všechny záznamy se vyhodnotí a navrhnou se řešení pro odstranění případných chyb či pro zefektivnění práce s testovaným softwarem.

Usability Lab přináší i výhodu pro studenty ČVUT, kteří se tak účastní procesu vývoje software. Po vyškolení budou studenti pracovat společně s odborníky z pražského vývojového centra Sun Microsystems a podílet se spolu s nimi na projektech v oblasti testování a návrhu uživatelských rozhraní softwaru.

Diskuze (11) Další článek: Vydání Adobe Acrobatu 7 se blíží

Témata článku: Software, Praha, Lab, Sun, Testování, Sun Microsystems

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů