První digitál od Fuji s novým SR senzorem

24. února 2003
Opera 7.02 SDÍLET NA FACEBOOKU TWEETNOUT

Před časem jsem psal o novém CCD senzoru SuperCCD SR (Super Dynamic Range) od společnosti FujiFilm, který je složen ze dvou fotodiod, které exponují najednou a výsledný snímek vznikne složením obou dílčích obrázků. Snímek by tak měl obsahovat daleko více detailů v celém dynamickém rozsahu.

Prvním přístrojem disponujícím tímto senzorem bude FinePix F700.

Klepněte pro větší obrázek

Tento digiťák je vybaven 3,14 MPx SuperCCD SR senzorem, jehož celkový počet fotodiod je 6,2 – dvě expozice, s kterým dokáže pořídit snímky v rozlišení až 2832 x 2128 pixelů. Dále disponuje 3x optickým zoomem, 1.4x digitálním zoomem při nejvyšším rozlišení a 2.2x při nejnižším. Při nejvyšším rozlišení je vám k dispozici citlivost ISO 400, v nižších až ISO 1600. S přístrojem se dá navíc pořídit video v max. rozlišení 640 x 480 při 30 snímcích za vteřinu. Při pořizování kontinuálních snímků dosáhneme i v maximálním rozlišení velmi dobré rychlosti 5 snímků za vteřinu. Pořízené snímky se dají ukládat také v syrovém datovém formátu RAW.

Rozměry přístroje jsou 108 x 54 x 28 mm, hmotnost 170 g a bude se dodávat včetně 16 MB xD-Picture paměťové karty pro ukládání pořízených dat, komunikační kolébky a lithium iontových baterií.

Na stránkách Digital Photography Review byly nedávno zveřejněny první fotografie porovnávající kvalitu a dynamický rozsah snímků pořízených pomocí FujiFilm Finepix F601 (senzor třetí generace SuperCCD) a Finepix F700 (senzor čtvrté generace SuperCCD SR). Kvalitu porovnejte sami a zhodnoťte v diskusi.

Diskuze (8) Další článek: Opera 7.02

Témata článku: Video, Čtvrtá generace, Snímek, Pořízený obrázek, Sen, Fujifilm Finepix, Vteřina, Třetí rozměr, Výsledný snímek, První snímek, Fujifilm, Nejvyšší detail, Senzor, Review, Lithium, Nový


Určitě si přečtěte

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Řešením matematického problému se dostal k modelu teoretického stroje, který nese jeho jméno a je základem logiky univerzálních počítačů.

Pavel Tronner | 56

Takhle zemřete, když asteroid dopadne na vaše město

Takhle zemřete, když asteroid dopadne na vaše město

** Jak by to dopadlo, kdyby na světovou metropoli či do nedalekého moře dopadl velký asteroid? ** Simulovali to odborníci z University of Southampton ** Výsledky jsou velmi zajímavé

Petr Kubala | 32


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test 18 bezdrátových sluchátek

Vše o přechodu na DVB-T2

Procesory AMD opět porážejí Intel

7 NVMe M.2 SSD v přímém souboji