První digitál od Fuji s novým SR senzorem

24. února 2003
Opera 7.02 SDÍLET NA FACEBOOKU TWEETNOUT

Před časem jsem psal o novém CCD senzoru SuperCCD SR (Super Dynamic Range) od společnosti FujiFilm, který je složen ze dvou fotodiod, které exponují najednou a výsledný snímek vznikne složením obou dílčích obrázků. Snímek by tak měl obsahovat daleko více detailů v celém dynamickém rozsahu.

Prvním přístrojem disponujícím tímto senzorem bude FinePix F700.

Klepněte pro větší obrázek

Tento digiťák je vybaven 3,14 MPx SuperCCD SR senzorem, jehož celkový počet fotodiod je 6,2 – dvě expozice, s kterým dokáže pořídit snímky v rozlišení až 2832 x 2128 pixelů. Dále disponuje 3x optickým zoomem, 1.4x digitálním zoomem při nejvyšším rozlišení a 2.2x při nejnižším. Při nejvyšším rozlišení je vám k dispozici citlivost ISO 400, v nižších až ISO 1600. S přístrojem se dá navíc pořídit video v max. rozlišení 640 x 480 při 30 snímcích za vteřinu. Při pořizování kontinuálních snímků dosáhneme i v maximálním rozlišení velmi dobré rychlosti 5 snímků za vteřinu. Pořízené snímky se dají ukládat také v syrovém datovém formátu RAW.

Rozměry přístroje jsou 108 x 54 x 28 mm, hmotnost 170 g a bude se dodávat včetně 16 MB xD-Picture paměťové karty pro ukládání pořízených dat, komunikační kolébky a lithium iontových baterií.

Na stránkách Digital Photography Review byly nedávno zveřejněny první fotografie porovnávající kvalitu a dynamický rozsah snímků pořízených pomocí FujiFilm Finepix F601 (senzor třetí generace SuperCCD) a Finepix F700 (senzor čtvrté generace SuperCCD SR). Kvalitu porovnejte sami a zhodnoťte v diskusi.

Diskuze (8) Další článek: Opera 7.02

Témata článku: Video, Nejvyšší detail, Review, První snímek, Vteřina, Fujifilm, Pořízený obrázek, Lithium, Sen, Čtvrtá generace, Snímek, Nový, Senzor, Výsledný snímek, Třetí rozměr, Fujifilm Finepix

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší