Prodeje notebooků poprvé překonaly osobní počítače

Prodeje notebooků ve spojených státech v květnu předčily očekávání, když ve srovnání s předchozím měsícem vzrostly o 33 %. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku dosahuje nárůst 58 %. Tvrdí to zpráva společnosti NPD Techworld která monitoruje prodeje informačních technologií v USA.

Přenosné počítače obsáhly více než polovinu (54 %) celkového obratu v prodeji HW koncovým zákazníkům. Z deseti prodaných počítačů v květnu byly čtyři notebooky. Čtyřicetiprocentní podíl na prodejích je zatím historicky nejlepším výsledkem v historii.

Nárůst prodejů odráží snížení průměrné prodejní ceny notebooků. Ta dosáhla v květnu 1 294 USD, o sedmdesát pět dolarů méně než v dubnu a o 250 méně než byla průměrná hodnota prodaného notebooků před rokem. Pokles průměrné prodejní ceny přenosných počítačů pod 1 300 USD je dalším rekordem.

Diskuze (13) Další článek: Computer 13-14/03

Témata článku: Notebooky, Průměrná cena, Prodej počítačů, Osobní počítač, POP, Prodej notebooků, Prodejní výsledek


Určitě si přečtěte

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

** Portál občana už funguje, vyřídíte na něm první požadavky ** Funkce se budou postupně rozšiřovat ** Web je docela moderní a přehledný

David Polesný | 66

Zbavujeme se Googlu: vybíráme nejlepší alternativy, které nahradí jeho služby

Zbavujeme se Googlu: vybíráme nejlepší alternativy, které nahradí jeho služby

** Google nabízí spoustu služeb, ale většina z nich má i dobré alternativy ** Pokud z nějakého důvodu nechcete používat služby Googlu, nemusíte ** Připravili jsme přehled služeb, kterými lze ty od Googlu nahradit

Karel Javůrek, David Polesný | 89Aktuální číslo časopisu Computer

Nejlepší programy pro úpravu fotek zdarma

Externí disky pro zálohu dat

Velký test: herní notebooky

Srovnání 12 batohů