Prodej LCD displejů vzroste o 45 %

Společnost DisplaySearch očekává letos nárůst prodeje TFT LCD displejů o 45,2 %, obrat průmyslu by tak měl dosáhnout rekordní výše 46,6 miliardy dolarů. LCD displeje budou tvořit 57,4 % nově prodaných monitorů pro PC a poprvé tak v překonají klasické monitory. V roce 2007 mají LCD panely tvořit 80 % nově prodaných monitorů pro osobní počítače. V roce 2004 poroste také prodej aktivních displejů pro PDA a mobilní telefony. Výrazný růst zaznamená v tomto roce i prodej LCD televizorů a notebooků s velkými displeji.

Podíl TFT LCD displejů na trhu 2003 2004
Monitory 43% 56%
Notebooky v poměru k prodeji PC 25% 28%
Televize 3% 6%
Mobilní telefony/PDA 18% 28%

Nabídka a výrobní kapacity aktivních LCD displejů v roce 2004 přesáhnou poptávku pouze o necelá čtyři procenta. Na tiskové konferenci tento odhad zveřejnil prezident společnosti DisplaySearch. V jednotlivých čtvrtletích bude rozdíl mezi poptávkou a dostupným zbožím dosahovat hodnot 5,1, 5,2, 3,3 a 2,0 %. Poptávka po velkých LCD displejích používaných pro stolní PC, notebooky a LCD televize dosáhne v roce 2004 130 milionů kusů.

Cena LCD monitorů by měla klesat každý měsíc v rozmezí 3-5 % bez ohledu na rostoucí poptávku a limitované dodávky. Nižší ceny budou způsobené lepší výtěžností a kapacitou nových linek pro výrobu TFT LCD displejů páté generace.

Zdroj: DigiTimes

Diskuze (17) Další článek: Pět nových digitálů a tiskárna od Sony

Témata článku: Notebooky, LCD, Aktivní displej, Televize Nova, Rekordní hodnota, Velký monitor, LCD displej, Rekordní výše, Limitovaná nabídka, PC monitory, Mobilní telefony klasické, Monitory k pc, Rekordní podíl, Výrobní linka


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fitness náramků

Levné záložní zdroje

Jak si zabezpečit domov

Nejlepší monitory na trhu