Přemysl Klíma byl odvolán z funkce generálního ředitele ČTc

Představenstvo Českého Telecomu se na svém dnešním zasedání zabývalo projednáváním podnikatelského plánu společnosti na rok 2003. Dospělo k závěru, že rychle se měnící podmínky na liberalizovaném telekomunikačním trhu vyžadují pro zvýšení flexibility celé společnosti realizovat řadu změn v obchodní politice společnosti, včetně změn v řízení společnosti.

Představenstvo se rozhodlo odvolat z funkce generálního ředitele Přemysla Klímu a uložilo nově ustavenému Nominačnímu výboru zajistit výběr nového generálního ředitele a přeložit představenstvu návrhy na případné další personální změny. Řízením společnosti do jmenování nového generálního ředitele pověřilo představenstvo svého předsedu Ondřeje Felixe.

Je velmi pravděpodobné, že je to důsledek selhání privatizace Českého Telecomu, kdy vláda chce nyní více ovlivňovat chod ČTc.

Diskuze (27) Další článek: Privatizace Českého Telecomu selhala

Témata článku: Funkce, Generální ředitel, Gen, Nová vláda, Felix


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte se, co zachytily na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte se, co zachytily na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 44

Na Zemi je nejtepleji za posledních více než 100 tisíc let. Co nám hrozí?

Na Zemi je nejtepleji za posledních více než 100 tisíc let. Co nám hrozí?

** Letošní červenec byl třetím nejteplejším měsícem od roku 1880 ** Teplota naší planety roste raketovým tempem ** Co lidstvu hrozí v období, které v minulosti nemá obdoby?

Karel Kilián | 70

Tohle tak jednou zažít: Nová vzducholoď Airlander 10 s prosklenou podlahou

Tohle tak jednou zažít: Nová vzducholoď Airlander 10 s prosklenou podlahou

** Airlander 10 nabídne plavby vzduchem v interiéru s prosklenou podlahou ** Luxusní vzducholoď byla původně vyvíjena pro vojenské účely ** Počítá se s třídenními „kochacími“ výlety za poznáním

Karel Kilián | 7


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku