Postřehy českých zástupců na MVP Global Summit 2004

Samotný název dne by mohl u spousty technicky založených lidí (a těmi všichni MVP nepochybně jsou) vzbuzovat pocit, že se budou nudit, neboť prezentace manažerů pro technické specialisty tak ve většině případů dopadnou. To však rozhodně neplatí o společnosti Microsoft, kde všichni velmi dobře znají svoji oblast, úkoly, na kterých se pracuje, problémy aktuálních produktů, a to v některých případech velmi podrobně. Druhým důvodem, proč se na takový den těšit, je jistě možnost slyšet právě ty, kteří rozhodují, jak bude počítačový svět podle společnosti Microsoft v brzké budoucnosti vypadat.

Kdo je kdo - Petr Šetka

*1971, je ženatý a má dvouměsíčního syna. Od roku 2000 se jako konzultant a lektor věnuje technologiím Microsoft se zaměřením na systémy Windows 2000/XP/2003, Microsoft Operations Manager 2000 a zejména Exchange 2000/2003. Publikuje odborné články pro český web Exchange společnosti Microsoft, je autorem knihy Mistrovství v Microsoft Windows Server 2003 a kromě MVP Global Summitu se s ním můžete setkat na lokálních konferencích společnosti Microsoft.

Všichni přednášející tohoto dne vždy na úvod všem držitelům ocenění MVP poděkovali. Není divu – MVP je právě tou skupinou, která mimo jiné dodává společnosti Microsoft nejvíce hodnotných informací z praxe, nejvíce nápadů a vylepšení funkčnosti produktů či například odesílá nejvíce informací o chybách při testování beta verzí.

Největší ovace přítomných sklidil jednoznačně CEO společnosti Microsoft – Steve Ballmer, a to ještě dříve, než svoji prezentaci začal. Ta byla totiž vtipně uvedena velmi působivým videem „à la Matrix“, takže audience byla správně „nažhavena“. Steve Ballmer připravil svoji prezentaci z odpovědí na 10 nejčastějších otázek MVP, navíc se také postavil chlapsky k prohrané sázce o datu uvedení aktualizace Service Pack, a přítomnému zaplatil v $ sumu, o kterou se vsadili na minulém summitu.

Ostatní prezentující (Lori Moore, Jim Allchin, Eric Rudder a Rich Kaplan) seznámili přítomné se způsobem zpracovávání připomínek MVP do produktů a ostatních technologií, a s tím, co čeká uživatele v nejbližších měsících a letech (včetně praktických ukázek). Některé novinky jsou již k dispozici, například nová online verze TechNetu (www.microsoft.com/technet) či odkazy na webové stránky a blogy jednotlivých MVP.

Z haly Washington State Convention Center odcházeli MVP spokojeni, a ještě dlouho (včetně večírku v sídle společnosti Microsoft) se debatovalo o tom, jak všechny nové informace co nejlépe využít v praxi.

MVP Global Summit - technologický den s produktovými skupinami

Jako MVP pro Exchange Server jsem se zúčastnil technologického dne s produktovou skupinou Exchange – a to jak s vedoucími pracovníky, technickými specialisty, tak i s programátory (kteří nám ale byli pouze představeni, neboť jejich práci stejně nikdo z přítomných MVP nerozumí).

Na úvod je nutné říci, že podobná setkání mají velmi neformální atmosféru, navíc takovou, kterou budete v našich zeměpisných šířkách velmi těžko hledat. Diskutují téměř všichni, řeší se skutečné praktické problémy a lidé z Microsoftu rozhodně nic neskrývají. Tak to bylo naplánováno hned z počátku, kdy bylo ze strany části týmu Exchange cílem vyslechnout si záležitosti týkající se spolupráce aplikace Outlook 2003 se severy Exchange.

Další prezentace a diskuse se zabývaly tématy, jako je způsob zpracovávání incidentů technické podpory, životní cykly hotfixů, iniciativy společnosti Microsoft týkající se omezení spamu, zálohování dat s využitím zařízení typu NAS, DAS a iSCSI, a ukázkami nových, ještě připravovaných nástrojů.

Všichni členové týmu Exchange, kteří se s námi setkali, byli velmi vstřícní, pečlivě naslouchali všem názorům a dotazům MVP a velmi ochotně diskutovali o problémech v určitých oblastech. Je velmi příjemné poznat, že i za tak silným produktem, jakým Exchange nepochybně je, stojí „normální“ lidé, kteří velmi rádi sdílejí své znalosti s MVP, a to nejen během summitu.

Sepsal Petr Šetka.

Diskuze (5) Další článek: Dvě chyby v produktech společnosti F-Secure

Témata článku: Microsoft, Windows, Kaplan, Silný produkt, Summit, Sever, MVP, Počítačový svět, Exchange, Audience, Příjemný pocit, Skutečná odpověď, Online verze, NAS Server


Určitě si přečtěte

Otestovali jsme 8 mobilů do 8 000 Kč: rozdíly ve výkonu jsou ohromné

Otestovali jsme 8 mobilů do 8 000 Kč: rozdíly ve výkonu jsou ohromné

** Mobil za 8 000 Kč uspokojí většinu uživatelů ** Klasické foťáky stačí, širokáče ale zklamaly ** Zásadní jsou rozdíly ve výkonu

Časopis Computer | 5

AMD Ryzen 5000 s architekturou Zen 3: počet jader zůstává, výkon rekordně roste

AMD Ryzen 5000 s architekturou Zen 3: počet jader zůstává, výkon rekordně roste

** AMD představilo novou generaci desktopových procesorů řady Ryzen 5000 ** Nová architektura Zen 3 přináší mnoho vylepšení a přibližně 19% zvýšení výkonu IPC ** Všechny modely budou v prodeji 5. listopadu

Karel Javůrek | 44

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

** Vývoj COVID-19 v Česku: nakažení, úmrtí, testovaní, hospitalizovaní ** Mapa podle okresů, přehled podle věku, situace v Evropě i ve světě ** Každý den aktualizované grafy a mapy

Marek Lutonský | 169

Přehled: Kdo má nejlevnější internet VDSL? Jak jsou na tom veřejné IP a Terminátor?

Přehled: Kdo má nejlevnější internet VDSL? Jak jsou na tom veřejné IP a Terminátor?

** Srovnali jsme nabídku VDSL u 19 internetových poskytovatelů ** Ceny tarifů se liší i o stokoruny ** Různá je také nabídka doplňkových služeb

Lukáš Václavík | 44


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 5 500 Kč

Test levných herních notebooků

Hrajeme na Xbox Series X

Programy pro kontrolu dětí na počítači