Postřehy českých zástupců na MVP Global Summit 2004

Kdo je kdo - Igor Vít

Microsoft Visual FoxPro MVP, 2002, 2003, 2004. Pro Igora Víta je FoxPro koníčkem, prácí a do značně míry i posláním. Ve společnosti DAQUAS má nejlepší příležitost, jak domácí foxařům sloužit, když hledají radu, pomoc nebo třeba aktuální novinky že světa FoxPro. V posledním případě jim poslouží jedna z největších foxovsky zaměřených konferencí na světě, jejíž 7. ročník DAQUAS s Igorem Vítem právě připravuje.

Konečně na nás došlo! Letošní setkání příznivců technologií i produktů společnosti Microsoft, kteří po celém světě o vlastní vůli a bez nároku na odměnu pomáhají ostatním jak na to, je výjimečné v několika ohledech. Jednak má rekordní účast - 1300 zástupců z 65 zemí světa, má charakter profesionálně zorganizované, zaběhané akce, a pro nás obvzláště stojí za pozornost, že jeho postupná internacionalizace přivedla na setkání čtyřčlennou delegaci z Česka a Slovenska.

Za důkaz profesionality lze jistě považovat i to, že (na rozdíl od jiných, dobře myšlených, ale nedotažených akcích) v přehlídce praporu nechyběla správná česká a slovenská vlajka. Podobně výzdoba "kampusu", jak se tady říká zelenému parku plnému kancelářských budov a mozku, kde funguje centrála Microsoftu, naznačovala, že letos přípravy byly důkladné: na každém rohu poutače "Vítáme účastníky MVP Summitu" a na jednotlivých budovách podobně transparenty za jednotlivé produktové skupiny.

Mezinárodní charakter je zase podtržen zahřívacím setkáním zahraničních skupin ještě před oficiálním zahájením konference. Z oblasti, kterou Microsoft obsluhuje pod zkratkou EMEA, dorazilo k samostatnému posezení kolem 250 účastníků. Ti si během pohoštění na účet Microsoftu vyměňovali nejen zvědavě pohledy, ale také to, co přivezli pro ostatní jako své typické kulinářské či kulturní zajímavosti. A tak jsme ochutnávali např. litevskou medovinu, německé bonbóny či turecké kandované ovoce. Naším testem pivní odbornosti správně prošli němečtí a britští MVP - správně věděli, že zemí originálního piva Budweiser nejsou Spojené státy.

Co je MVP?

MVP nebo také Most Valuable Profesional je výroční ocenění pro lidi, kteří pracují s produkty společnosti Microsoft a svými aktivitami a přístupem pomáhají ostatním ve zlepšování znalostí o těchto produktech.

Hlavní uvítací ceremoniál jsme absolvovali přímo v centru Seattlu, v State Convention Centre. Normálně by se u nás řeklo, Palác kultury, ale těžko přenést tento druh reálií do amerického světa. Faktem zůstane, že takhle velký konferenční prostor se těžko někde u nás najde. Hlavním motivem přivítání že strany Microsoftu bylo ohromné "děkujeme vám za to, co pro nás děláte". Takové ocenění se ostatně stalo ústředním motivem i všech dalších dnů. V pondělí od rána si podle svého zaměření účastníci užívali příliv aktualit přímo od zástupců produktových skupin. Microsoft se podělí i o své plány, kam se ubírá Visual Studio či Windows, a to nejenom v příštích verzích, ale i mnohem dále. Takové informace jsou pravděpodobně tím nejcennějším, co si nakonec účastníci odvezou, protože jde o neveřejné informace, ke kterým se jen tak někdo nedostane.

Druhá část české výpravy ve složení David Pavlík, Petr Šetka a Michal Valášek cestovatala do Seattlu přes Amsterodam a ke své smůle byli na palubě letadla ČSA, které se z důvodu závady na jednom z motorů muselo tuto neděli vrátit zpět do Prahy. V důsledku toho nestihli navazující spoj a na místo dorazili s více než jednodenním spožděním.

Sepsal Igor Vít.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Čeští zástupci na letošním MVP - Igor Vít, Petr Šetka a Michal Valášek (vpravo)

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Diskuze (4) Další článek: MSI představil grafické karty s čipy od ATI

Témata článku: Microsoft, Windows, MVP, Igor, Budweiser, Seattle, ČSA, Vita, Typický zástupce, Ústřední motiv, Plná pozornost, Summit, Svět motorů


Určitě si přečtěte

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

** Vývoj COVID-19 v Česku: nakažení, úmrtí, testovaní, hospitalizovaní ** Mapa podle okresů, přehled podle věku, situace v Evropě i ve světě ** Každý den aktualizované grafy a mapy

Marek Lutonský | 169


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 5 500 Kč

Test levných herních notebooků

Hrajeme na Xbox Series X

Programy pro kontrolu dětí na počítači