Porovnání AGP4× vs AGP8×

Na serveru HardwareZone se rozhodli provést porovnání rychlosti a celkové ovlivnění výkonu při použití stejné grafické karty SiS Xabre400, když jednou běžela na rychlosti sběrnice AGP4× a podruhé AGP8×. Použitá sestava pro testy byla následující: Intel Pentium 4 2.53GHz, základní deska s chipsetem SiS648, 256MB paměti DDR400, grafická karta SiS Xabre400 a operační systém Windows XP Professional.

Celkový rozdíl ve výkonu v programu 3DMark 2001SE a různých hrách 4,7% ve prospěch AGP8× není nijak oslnivý. Vše je přisuzována nedokončené specifikaci AGP a nevyladěnosti současných čipů. U AGP8× se ve finále očekává rychlost přenosu 533MT/s (MT/s = milión přenosů za sekundu), což odpovídá zhruba datovému toku 2,1 GB/s. Při využití této teoretické rychlosti přenosu by se i celkový výkon budoucích grafických karet měl zvednout o více než avizovaných 4.7%.

V současné době neexistuje například čipset základní desky od Intelu s podporou AGP8×, můžete vybírat pouze z NVIDIA nForce2, VIA P4X333/P4X400 a KT400.

Diskuze (16) Další článek: PC a kávovar v jednom

Témata článku: Windows, Porovnání, AGP


Určitě si přečtěte

Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných až po displeje na rozmazlování očí

Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných až po displeje na rozmazlování očí

** Vybrali jsme nejlepší monitory na práci i pořádné hraní ** Nejlevnější monitor s kvalitním panelem nestojí ani tři tisíce ** Rozlišení 4K a větší obrazovka už není nedostupný luxus

David Polesný | 31

David Polesný
Monitory
Čím nahradit WhatsApp: Vyberte si z 10 alternativních komunikátorů

Čím nahradit WhatsApp: Vyberte si z 10 alternativních komunikátorů

** Z WhatsAppu kvůli novým podmínkám utíkají tisíce uživatelů ** Čím nahradit populární aplikaci pro zasílání zpráv? ** Vybrali jsme pro vás 10 alternativních komunikátorů

Karel Kilián | 112

Karel Kilián
KomunikaceWhatsAppInstant Messaging
Kudy proudí doprava? Na mapách můžete sledovat autobusy, vlaky, letadla i lodě

Kudy proudí doprava? Na mapách můžete sledovat autobusy, vlaky, letadla i lodě

Současná situace cestování zrovna dvakrát nepřeje, kvůli covidu můžeme jezdit leda tak prstem po mapě. A nebo můžeme prsty nechat volné a koukat, jak po mapě cestuje někdo jiný. Díky otevřeným datům dopravních či přepravních společností je to hračka.

Lukáš Václavík | 10

Lukáš Václavík
Doprava
Bankovní identita bude jednotná. K České spořitelně, ČSOB a KB se připojí menší banky
Lukáš Václavík
Portál občanaBankaeGovernment
Vodafonu se zhroutila kabelovka. Síť bývalého UPC má výpadky
Lukáš Václavík
VodafoneUPC
Lépe bylo bez Googlu, přiznal s odstupem bývalý šéf Waze
Markéta Mikešová
WazeGoogle