Hardware | Monitory

Poměru 21:9 se nebojí ani profesionálové. NEC má nový monitor, k němuž přibalí i kalibrační sondu

Ultraširoký poměr stran 21:9 u monitorů z ryze profesionální sféry nevídáme prozatím příliš často, změnit to ale chce NEC. Ten představil model MultiSync EX341R, který nabízí úhlopříčku 34 palců a rozlišení 3 440 × 1 440. Nechybí ani zahnutí displeje označené jako 1800R, jeho poloměr je tedy 1,8 metru.

Klepněte pro větší obrázek
Střídmý design, kvalitní panel a ultraširoký poměr stran - to jsou vlastnosti, kterými chce zaujmout nový NEC

NEC použil panel typu SVA a tomu odpovídá také vysoký kontrast 3000:1, udávaný jas je potom 290 cd/m2. Na poměry panelu VA překvapí také odezva při přechodu šedá-šedá na hodnotě 5 ms. Jako grafické vstupy poslouží dvojice konektorů HDMI a DisplayPort 1.2. Nechybí ani USB hub s trojicí konektorů USB 3.0.

NEC nabídne dvě varianty monitoru podle dodávaného příslušenství. Zatímco model EX341R-BK se bude prodávat samostatně, u varianty EX341R-SV-BK najde uživatel v balení také kolorimetrickou sondu SpectraView II. Díky ní je možné vyladit barvy tak, aby se jejich zobrazení ve zvoleném gamutu co možná nejvíce blížilo realitě.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
K variantě označené jako EX341R-SV-BK dostane uživatel také kolorimetrickou sondu SpectraView II

Ceny odpovídají tomu, na co jsme v kategorii profesionálních monitorů zvyklí. Základní samostatný model má nastavenou cenu na 999 dolarů, což pro nás může znamenat asi 30 tisíc korun. Za verzi se sondou si potom NEC řekne ještě o nějakých 5 tisíc korun víc.

Mohlo by vás zajímat:

Diskuze (3) Další článek: Jak zlepšit kvalitu spánku? Je to jednodušší, než myslíte

Témata článku: Hardware, Monitory, 4K, NEC, Přechod šedá-šedá, Střídmý design, HDMI a Displayport, NEM, Nový, Kalibr, Sonda, Zahnutý monitor, Dodávané příslušenství, Poměr, Profesionál, Kvalitní panel, Kalibrační sonda, Profesionální varianta, Profesionální monitor, Nový monitor, Rychlý panel, Monitory lg na Mall.cz

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk