Policisty v Los Angeles bude hlídat počítač

Policejní oddělení v Los Angeles patří k největším na světě, má více než 13 tisíc zaměstnaců (policistů, vězeňských dozorců a dalšího personálu) a čelí velkému množství skandálů a stížností od občanů kvůli policejní brutalitě, úplatkům a dalším přestupkům samotných policistů. Předcházet tomuto stavu je obtížné a nelze podrobně sledovat a vyhodnocovat chování všech zaměstnanců. Proto se vedení rozhodlo vzít si na pomoc počítač.

Systém od firem Sierra Systems Group a Bearing Point za 35 milionů dolarů bude vyhodnocovat všechny stížnosti, stíhání, střelbu při zatýkání a daší podezřelé události a vést si o každém policistovi samostatný záznam. Díky této databázi bude schopen odhalit i některé souvislosti, které člověku mohou na první pohled uniknout. Pokud některý policista například příliš často používá zbraň či jsou na něho často podávány stížnosti, možná je to důvod k jeho prošetření.

Dříve byly všechny tyto události zaznamenány v papírové podobě, často v různých úřadech a udělat si tak komplexní obrázek o chování jednotlivých policistů mohl být problém. To však nyní má skončit a systém by měl včas varovat nadřízeného příslušného policisty, že něco není v pořádku. Ten pak sám věc prošetří.

Vedení policejního oddělení se domnívá, že tento sledovací systém pomůže vrátit lidem důvěru v policejní orgány a omezí do budoucna skandály a nespokojenost občanů s jejich prací. A jaký je váš názor? Myslíte si, že by i Česká Policie potřebovala podobný systém?

Zdroj: Wired News

Diskuze (12) Další článek: Microsoft má vlastní internetové mapy

Témata článku: Stížnost, Policejní orgán, Los Angeles, Velký skandál, Sledovací systém, Sierra, Los, A/B


Určitě si přečtěte

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

** Srovnali jsme fixní LTE připojení od tuzemských operátorů ** Liší se rychlostmi, cenou i podmínkami ** Na co všechno dát pozor?

Lukáš Václavík | 30

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

Velký test televizorů v Computeru: i levnější značky překvapily kvalitou obrazu

Velký test televizorů v Computeru: i levnější značky překvapily kvalitou obrazu

** Jak funguje biometrické zabezpečení ve Windows ** Nejlepší správci hesel ** Létáme v Microsoft Flight Simulator

Časopis Computer | 5


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně