Policie zavřela AlphaBay, jedno z největších černých tržišť v Toru. Provozovatel spáchal sebevraždu

Tržiště AlphaBay nahradilo populární Silk Road poté, co policie zavřela jeho první generaci. Ještě před týdnem se jednalo pravděpodobně o vůbec největší tržiště zaměřující se na obchod s nelegálním zbožím, primárně drogami. Přibližně týden však není v Toru k dispozici a po prvotních spekulacích o tom, že se jedná o podvod provozovatelů, přinesl Wall Street Journal informaci o tom, že jej rovněž zavřely bezpečnostní složky. Na odstavení tržiště se měla podílet policie ze Spojených států, Kanady a Thajska.

Právě v Thajsku měl být zadržen hlavní provozovatel Alexandre Cazes, který před několika lety unikl ze Spojených států po obvinění z obchodu s drogami. Po zadržení nyní spáchal v cele sebevraždu. Zátahy na další provozovatele se odehrály také v kanadském Québecu.

Cazes žil v Thajsku osm let a mezi jeho majetek patřily čtyři vozy Lamborghini a tři domy v celkové hodnotě asi 11,7 milionů dolarů (267,7 milionů korun).

Témata článku: USA, Policie, Tor, Sebevražda, Drogy, Lamborghini, Wall Street, Dolar, První generace, Celková hodnota, Bezpečnostní složka, Wall Street Journal, Kanada, Spojené státy, Thajsko, Provozovatel, Hlavní provozovatel, Nelegální zboží, Torus, Tržiště, Provoz

20 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Karel Dvořák 15. 7. 2017 22:41:17
    No pokud věříte, že ve vězení spáchal sebevraždu, tak jistě věříte na...
  • František Staněk 15. 7. 2017 12:48:14
    Jaképak černé tržiště? Svět bez vlivu státu, bez regulace, bez limitů,...
  • Jan-X-Stihomam 15. 7. 2017 11:07:54
    To jsou ty smutné případy, kdy se někdo se svázanýma rukama 5x bodne nožem...
Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí