Google | Street View | Mezinárodní vesmírná stanice

Podívejte se, v čem bydlí kosmonauti na oběžné dráze. Google zařadil ISS do Street View

Služba Google Street View nabízí pohled do ulic v různých koutech světa, ale Google technologii panoramatického snímání používá i jinde. Kouknout se tak můžete například na Mont Blanc, divočinu na Aljašce, stěnu El Capitan, ale třeba také do ponorky, letadla či muzeí. Teď se Google vydal do vesmíru a projít se můžete po mezinárodní vesmírné stanici (ISS).

Jak vznikalo Street View na ISS:

Po mezinárodní vesmírné stanici se můžete pohybovat jako na Street View po ulici. Procházet naznačenými směry a koukat se po okolí dle libosti. K dispozici jsou navíc navigační a informační body. Procházet se můžete po všech 15 modulech.

Google na ISS nevyslal žádnou ze svých snímacích kamer, využito bylo fotoaparátů, které jsou na stanice stabilně přítomné. Astronauti museli vše nafotit a snímky poté byly poskládány do výsledného panoramatu.

Procházka po ISS formou videa NASA:

Diskuze (2) Další článek: NASA bude sledovat úplné zatmění Slunce pomocí bombardérů

Témata článku: Google, Street View, Mezinárodní vesmírná stanice, Mont Blanc, Oběžná dráha, Zář, Google+, ISS, Str, El Capitan, Kosmonaut, View, Street, Stanice, Naznačený směr, Panoramatické snímání, Aljaška, Dráha, Výsledné panorama, Snímací kamera, Vesmírná stanice, Fotoaparáty zrcadlovky na Mall.cz


Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF