Podívejte se, jak vypadá čínská „klikací farma“ na falešné hodnocení mobilních aplikací a sociálních účtů

Podívejte se, jak vypadá čínská „klikací farma“ na falešné hodnocení mobilních aplikací a sociálních účtů

V minulosti se objevilo už několik záběrů z takzvaných „klikacích farem“, které jsou zaměřené na tvorbu falešných hodnocení v obchodech s mobilními aplikacemi, ale využívají se i na další účely třeba v oblasti sociálních sítí.

Web Daily Mail nyní upozornil na čerstvou ukázku toho, jak takový nelegální byznys vypadá. Na videu můžete vidět záběr místnosti, ve které se nachází tisíce mobilních telefonů zapojených do napájení a všechny jsou vedle sebe ve stojanu. Dle záběrů se jedná o nějaké levné Android telefony, které ale nejsou obsluhované přímo ručně.

Operátor sedící u počítače tak nejspíše využívá nějakou formu vzdálené plochy či ovládání, díky čemuž lze stahování aplikace, ohodnocení a opětovné smazání automatizovat a obejít tak různé ochrany proti tomuto spamu. Tímto postupem lze uspokojit velké množství klientů, kteří za tento falešný marketing zaplatí vysoké částky.

Apple i Google se snaží proti falešným recenzím bojovat, ale jak už to bývá, jedná se zatím o nekončící boj, který ovlivňuje pořadí aplikací v obchodech s aplikacemi. Falešná kladná hodnocení (či negativní proti konkurenci) se snaží nalákat uživatele na obvykle špatné aplikace, aby si je stáhnul.

Témata článku: Sociální sítě, Android, Mobilní aplikace, iOS, Hacking, Spam, Daily Mail, Farm, Mobilní telefony recenze, Recenze na mobilní telefony, Falešný účet, Účet, SoC, Klika

17 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Michael ŠOUREK 20. 5. 2017 12:56:16
    Tak už aspoň vím, co jsou ty haldy hvězdiček bez komentářů na Google...
  • DDRatm 16. 5. 2017 22:07:22
    Ono vůbec vlézt na hodnocení ve storu je zážitek. Většina lidí umí...
  • Adam Chýlek 16. 5. 2017 19:39:20
    Jen drobnost - pochybuji, že je to nelegální. Bude to jen proti nějakým...
Aktuální číslo časopisu Computer

Test 11 telefonů do 6 000 Kč

Postavte si a přetaktujte počítač

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Která zaměstnání nahradí roboti?