Počítač AlphaGo opět bojoval proti člověku. Porazil světovou jedničku ve hře go

Názory k článku

dolph1888  |  23. 05. 2017 17:26  |  Microsoft Windows 10 Chrome 58.0.3029.110

Jistě jenže pouze v daném oboru, takový počítač stále není vhodný ani pro montáž do robota, co bude sloužit staříkům v domově důchodců (ne nemusí mít naše emoce). Nově vzniklá spojení navíc vědci ani nechápou což je taky podara (jako radost až na kost). Mě by naprosto stačilo jediné, aby slavní vědci vyvinuli obyčejný program (možná o něco složitější než ty dnešní), díky němuž stroj pochopí co mu říkám, daný úkol splní a především něco takového dokáží tak, aby věděli co dělají a byli schopni tento proces popsat a hlavně zopakovat.
> Strojové učení něco sledovalo, hrálo samo se sebou atd. je pěkná hračka a užitek? Myslím v reálném využití AI mimo reklamního asistenta je jaký? Co když budu potřebovat naprogramovat jednoho robota na nějaký okruh činností, druhého na jiný, v procesu dojde ke změnám, budu je chtít přeprogramovat jak, když ani nevím co to je vlastně za kód, nerozumím mu, to je pokrok? Nebo chtějí univerzálního robota, všeználka s pocity, který nakonec začne lidstvo nenávidět, ani člověk nedokáže všechno a robot nikdy nebude dokonalejší než tvůrce, to je bláhový sen. V mnohém bude lepší, ne dokonalejší.
> No uvidíme za těch dalších 10 let, jestli už roboti budou na ulicích s reklamním sdělením otravovat lidi, obsluhovat je v restauracích a jim to bude příjemné. Něco mě škrábe, že ne-e.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Trooper77  |  24. 05. 2017 08:30  |  Microsoft Windows 10 Chrome 58.0.3029.110

Když už i v nadpise zmiňujete světovou jedničku v dané hře, tak by, myslím, bylo slušné, nám také sdělit jméno toho člověka. Nebo už na světě vládnou stroje a tyto informace jsou zcela nepodstatné ?

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor
Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize