Po deseti letech začal Philips opět vyrábět počítače

Zkušený nizozemský harcovník Philips Electronics, který v současnosti vedle spotřební elektroniky produkuje především osvětlení, polovodiče a lékařské přístroje, se po více než deseti letech vrátil k výrobě stolních počítačů. Toto oblast původně opustil začátkem devadesátých let pro údajně malou rentabilitu. Nyní ve spolupráci s britskou maloobchodní firmou Dixons přestavil šest zajímavých nových modelů.

Sada počítačů nazvaných Philips-Freeline se skládá ze čtyř desktopů a dvou přenosných počítačů. Všech šest modelů dokáže pracovat s širokopásmovým zařízením schopným komunikace s internetem Streamium a dalšími produkty téže značky. Uživatelé si tak budou moci s pomocí Philips-Freeline stahovat hudbu ze svých osobních počítačů na hudební soupravy nebo televizi přes bezdrátové spojení. Vzhledem k tomu, že doposud prodával Philips produkty Streamium přes telekomunikační firmy, je zřejmé, že chce obnovením výroby osobních počítačů především využít mezery na trhu a posílit zaběhnuté obchody.

Snadné propojení s produkty rodiny Streamium je spolu s lákavým designem také to hlavní, na co Philips nové zákazníky přitáhne. Většina hardwaru a softwaru je totiž shodná s produkty konkurenčních firem. V českých obchodech se zatím prodej Philips-Freeline neplánuje.

Zdroj: DesignTechnica

Témata článku: Philips, Let, Televize Philips, Britský obchod

Určitě si přečtěte

Budoucností Windows 10 je Fluent Design. Takto bude jednou vypadat celý systém

Budoucností Windows 10 je Fluent Design. Takto bude jednou vypadat celý systém

** Fluent Design je vzhled, do kterého postupně Microsoft převleče celý systém ** Staví na průhlednosti a velkých plochách ** Do Windows 10 se z části dostane už zítra při vydání podzimní aktualizace

Včera | Stanislav Janů | 113


Aktuální číslo časopisu Computer

Nový seriál o programování elektroniky

Otestovali jsme 17 bezdrátových sluchátek

Jak na nákup vánočních dárků ze zahraničí

4 tankové tiskárny v přímém souboji