Po deseti letech začal Philips opět vyrábět počítače

Zkušený nizozemský harcovník Philips Electronics, který v současnosti vedle spotřební elektroniky produkuje především osvětlení, polovodiče a lékařské přístroje, se po více než deseti letech vrátil k výrobě stolních počítačů. Toto oblast původně opustil začátkem devadesátých let pro údajně malou rentabilitu. Nyní ve spolupráci s britskou maloobchodní firmou Dixons přestavil šest zajímavých nových modelů.

Sada počítačů nazvaných Philips-Freeline se skládá ze čtyř desktopů a dvou přenosných počítačů. Všech šest modelů dokáže pracovat s širokopásmovým zařízením schopným komunikace s internetem Streamium a dalšími produkty téže značky. Uživatelé si tak budou moci s pomocí Philips-Freeline stahovat hudbu ze svých osobních počítačů na hudební soupravy nebo televizi přes bezdrátové spojení. Vzhledem k tomu, že doposud prodával Philips produkty Streamium přes telekomunikační firmy, je zřejmé, že chce obnovením výroby osobních počítačů především využít mezery na trhu a posílit zaběhnuté obchody.

Snadné propojení s produkty rodiny Streamium je spolu s lákavým designem také to hlavní, na co Philips nové zákazníky přitáhne. Většina hardwaru a softwaru je totiž shodná s produkty konkurenčních firem. V českých obchodech se zatím prodej Philips-Freeline neplánuje.

Zdroj: DesignTechnica

Váš názor Další článek: CIA sponzoruje sledování IRC kanálů

Témata článku: Philips, Snadné propojení, Zařízení schopný, Televize Philips, Let, Britský obchod

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů