Philips BDM4037UW: 40 palců, zakřivený panel, 4K a překvapivá cena

Do e-shopů se v těchto dnech dostává monitor Philips BDM4037UW, který zaujme kombinací vlastností. Nabídne totiž úhlopříčku čtyřiceti palců, zároveň zakřivený displej a tradiční širokoúhlý poměr stran 16:9. Zbytek výrobců volí pro zakřivené panely s velkou úhlopříčkou poměr 21:9. Tento Philips je tak na trhu unikátem.

Panel je typu VA, z čehož plyne vysoký kontrast 4000:1, jas potom výrobce udává s hodnotou 300 cd/m2. Philips hovoří o 85 % pokrytí gamutu NTSC, což by znamenalo více než 100 % tradičního sRGB, o této vlastnosti se však nezmiňuje.

Klepněte pro větší obrázek
Díky funkci picture-by-picture lze vedle sebe zobrazit obraz z čtyř zařízení

Vzhledem ke své úhlopříčce neznamená použití rozlišení 3 840 × 2 160 nijak výrazně jemný obraz. Hustota bodů je totiž na hodnotě 110 PPI, což je jen o 10 bodů na palec víc, než v případě Full HD a úhlopříčky 22 palců.

Jako grafické vstupy mohou sloužit dva konektory Display Port 1.2, HDMI 1.4, HDMI 2.0 a D-Sub. Nechybí potom vestavěné reproduktory s výkonem 5 W na kanál. Vestavěný je rovněž USB hub se čtyřmi konektory USB 3.0. Větší množství grafických vstupů je možno využít pro funkci PBP (picture-by-picture), kdy lze vedle sebe zobrazovat obraz z až čtyř zařízení najednou.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Kombinace velké úhlopříčky, zakřiveného panelu a poměru 16:9 je na trhu unikátem

Pokud vezmeme do úvahy parametry monitoru, pak je poměrně překvapivou jeho cena, za kterou se dostává na evropský trh. Ta je nastavena na částku 749 dolarů, což znamená asi 20 300 korun. Srovnávat můžeme například s modelem iiyama ProLite LE4041UHS, která je o téměř čtyři tisícovky dražší a nedisponuje zahnutým panelem.

Přečtěte si také:

Témata článku: Hardware, 4K, Monitory, Philips, Jemný obraz, Cena, PAL, Překvapivá cena, Zahnutý panel, NTSC, Pan, Evropský trh, Grafický vstup, Palec, Úhlopříčka

Určitě si přečtěte

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

** Tesla představila elektrický kamion ** Má obdivuhodný výkon i dojezd ** Prodávat by se měl už za dva roky

17.  11.  2017 | Vojtěch Malý | 226

Nejlepší notebooky do 10 tisíc, které si teď můžete koupit

Nejlepší notebooky do 10 tisíc, které si teď můžete koupit

** I pod hranicí desíti tisíc korun existují dobře použitelné notebooky ** Mohou plnit roli pracovního stroje i zařízení pro zábavu ** Nejlevnější použitelný notebook koupíte za pět a půl tisíce

16.  11.  2017 | Stanislav Janů | 53

Do 20 let nebude nikdo vlastnit auta, říká zkušený šéf několika automobilek

Do 20 let nebude nikdo vlastnit auta, říká zkušený šéf několika automobilek

** Bývalý šéf a expert z několika velkých automobilek se vyjádřil k budoucnosti tohoto průmyslu ** Do 20 let „nikdo“ nebude vlastnit auta ** Veškerá doprava bude řešená pomocí velkých logistických platforem

15.  11.  2017 | Karel Javůrek | 74


Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje