Pentium 4 3,06 GHz s HyperThreading přichází

Dnes oficiálně končí embargo na informace o novém procesoru Intel Pentium 4 na frekvenci 3,06 GHz. Ačkoli překonává další magickou hranici frekvence, mnohem důležitější je začlenění technologie HyperThreading i do běžného desktopového procesoru. Zatím ji totiž šlo využít pouze u serverových Xeonů. HyperThreading jsme podrobně rozebírali již letos v lednu.

HyperThreading emuluje pomocí jediného procesoru dvouprocesorový systém. Optimálním systémem pro něj je Windows XP, kde nedochází k žádnému poklesu výkonu u neoptimalizovaných aplikací. Čistý přínos výkonu je tak od 0% do 40%. Na starších systémech může výkon poklesnout i o 20 procent.

Protože skončilo embargo, začínají se objevovat i první testy. PCtuning hodnotí vliv HyperThreading na různé aplikace, první srovnání i s dalšími procesory najdete na x86-Secret (bohužel ve francouzštině, pochopit se to ale dá). PC-Pro testuje kompletní sestavu od Dellu a chybět pochopitelně nemůže ani Tom`s Hardware nebo Anandtech.

Váš názor Další článek: PC tuning a věci okolo

Témata článku: Hardware, Hyperthreading, Pentium, Embargo


Určitě si přečtěte

Nový iPhone a další novinky Applu: sledujte, na co se zase budou stát fronty

Nový iPhone a další novinky Applu: sledujte, na co se zase budou stát fronty

** Apple dnes představuje nové produkty v čele s novými iPhony ** Nemusí zůstat jen u telefonů, čekají se i další novinky ** Úvodní přednáška začíná v 19:00 našeho času

David Polesný | 57

Na Zemi je nejtepleji za posledních více než 100 tisíc let. Co nám hrozí?

Na Zemi je nejtepleji za posledních více než 100 tisíc let. Co nám hrozí?

** Letošní červenec byl třetím nejteplejším měsícem od roku 1880 ** Teplota naší planety roste raketovým tempem ** Co lidstvu hrozí v období, které v minulosti nemá obdoby?

Karel Kilián | 70

Dell XPS 13: Když vás ostatní doženou až za tři roky

Dell XPS 13: Když vás ostatní doženou až za tři roky

** XPS 13 nastartoval trend notebooků bez rámečků ** Letošní model kompletně přechází na USB-C ** Navzdory malému tělu se řadí výkon ke špičce

Tomáš Holčík | 34


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku