Páteční jednání Internetového Fóra potvrdilo názor většiny uživatelů Internetu

Páteční jednání Internetového Fóra potvrdilo názor většiny uživatelů Internetu. Český Telecom zřejmě skutečně nikdy nebyl a nebude schopen naslouchat potřebám zákazníků. Jak jinak si vysvětlit změnu postoje zástupců ČTc, kteří po třech měsících složitého vyjednávání technické a ekonomické pracovní skupiny, na posledním jednání jakoby zapomněli na už dohodnuté skutečnosti a ústy pana Michala Táborského v podstatě odmítli model „FRIACO“ , který by umožňoval paušální platby za připojení k Internetu.

Podle pana Táborského, není v současné době ČTc na diskusi o modelu FRIACO připraven, nejsou schopni se k němu vyjádřit a navrhují nechat to až po končení Fóra, nyní by chtěli vyřešit hlavně terminační modely. Přeloženo do srozumitelné řeči, ČTc odmítnul 24 hodinový paušál (který zástupci uživatelů po předchozích výhradách ČTc přejmenovali na „neměřený paušál“) a hodlá přijít s vlastní koncepcí paušálů. Představa Českého Telecomu je však taková, že jejich paušály budou přímo navazovat na současné balíčky „HOME INTERNET a i-víkend“.

Pokud tedy budou nějaké paušály, budou to zřejmě nějaké kosmetické úpravy v podání Českého Telecomu v duchu hesla „Nechci slevu zadarmo“. Půjde zřejmě o trochu oprášené dosavadní návrhy na bázi terminačních modelů – kde Telecom bude moci určovat všechna pravidla, strategie, ceny atd., a ostatní do toho nebudou moci mluvit.

Zástupci uživatelů zvažují další společný postup a připravují zprávu pro další zasedání řídícího výboru. Co se týká velkoobchodní nabídky služby ADSL, tato záležitost na jednání Fóra nebyla projednávána a platí bohužel pouze ústní dohoda, že do konce tohoto měsíce dospějí všechny zúčastněné strany k dohodě.

Autor Miloslav Sova je iniciátorem Výzvy k rozšíření Internetu v ČR a zakladatelem občanského sdružení Internet pro všechny.

Diskuze (10) Další článek: Nová verze kodeku DivX s číslem 5.0.3

Témata článku: Internet, Pot, Jed, Poslední jednání, Společný postup, Uživatel internetu, Dosavadní návrh, Složité heslo, Fór, Složité pravidlo


Určitě si přečtěte

Apple: naše mapy budou nejlepší na světě. Tajně jsme na nich pracovali několik let

Apple: naše mapy budou nejlepší na světě. Tajně jsme na nich pracovali několik let

** Apple odhalil své plány na zcela nové mapy ** Několik let pracuje na nových mapách, které by měly předběhnout konkurenci ** Objeví se s příchodem iOS 12 pro vybrané státy

Karel Javůrek | 50

Apple dal do MacBooku procesor Core i9 a 4TB SSD. Ani se neptejte, co za to chce...

Apple dal do MacBooku procesor Core i9 a 4TB SSD. Ani se neptejte, co za to chce...

** Apple aktualizoval notebooky MacBook Pro, dostaly nový hardware ** Těšit se můžete na nové procesory a větší paměť ** Cena nejvybavenějšího modelu překročí 200 tisíc korun

Martin Miksa | 99

Nechcete platit za Total Commander? Těmito bezplatnými programy ho můžete nahradit

Nechcete platit za Total Commander? Těmito bezplatnými programy ho můžete nahradit

** Total Commander je na Windows takřka legendou ** Licence však stojí více než tisíc korun ** Našli jsme pro vás deset alternativ dostupných zdarma

Karel Kilián | 141

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Řešením matematického problému se dostal k modelu teoretického stroje, který nese jeho jméno a je základem logiky univerzálních počítačů.

Pavel Tronner | 57


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test 18 bezdrátových sluchátek

Vše o přechodu na DVB-T2

Procesory AMD opět porážejí Intel

7 NVMe M.2 SSD v přímém souboji