Paříž spouští bezdrátový internet přes Wi-Fi

Hlavní město Francie přichází se zajímavým experimentem. Celé území francouzské metropole bude pokryto bezdrátovou technologií Wi-Fi, díky níž je možné se připojit k internetu. Pokryta budou nejen běžná veřejná místa jako restaurace, kavárny, hotely, benzínové stanice či nákupní centra, ale i stanice metra a tunely. Již nyní je služba testována v programu s názvem Internet ve městě, do kterého se přihlásilo zhruba 600 dobrovolníků.

Do 30. června bude služba zdarma, později se dle vyjádření zástupců projektu zpoplatní. Soukromí investoři pařížského projektu jsou přesvědčeni, že v delším časovém horizontu přinese projekt zisk. Wi-Fi má také navnadit zákazníky ke koupi nových notebooků, se kterými se k internetu připojí. Finance poskytla společnost Ernst & Young, technologii dodaly firmy Cisco Systems a RATP, která provozuje pařížskou podzemní dráhu.

Diskuze (3) Další článek: Soud uložil peněžitý trest za softwarové pirátství

Témata článku: Internet, Wi-Fi, Young, Veřejná Wi-fi, Bezdrátový internet, Dráha, Tunel, Podzemní tunel


Určitě si přečtěte

Tohle tak jednou zažít: Nová vzducholoď Airlander 10 s prosklenou podlahou

Tohle tak jednou zažít: Nová vzducholoď Airlander 10 s prosklenou podlahou

** Airlander 10 nabídne plavby vzduchem v interiéru s prosklenou podlahou ** Luxusní vzducholoď byla původně vyvíjena pro vojenské účely ** Počítá se s třídenními „kochacími“ výlety za poznáním

Karel Kilián | 7

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

** Sonda LRO pořídila z oběžné dráhy Měsíce zajímavé snímky ** Jsou na nich vidět artefakty všech misí programu Apolla, které přistály na povrchu Měsíce ** Jde například o části lunárních modulů, rovery a dokonce i vlajky

Petr Kubala | 65

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 35


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku